× Przepisy kulinarne

dania przy pustej lodówce

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #16515 przez kalinka
Replied by kalinka on topic O:dania przy pustej lodówce
dobrze byłoby sprecyzować co oznacza "pusta lodówka". Bo jeśli pustka oznacza pustkę, to z pustego i Salomon nie naleje ;)

Zabijać to nie znaczy wyjąć rewolwer jak Buck Jones i zrobić pif-paf! To wcale nie tak. Można zabijać w sercu. Po prostu przestać kogoś kochać. I wtedy ten ktoś umiera.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #16521 przez malutka
Replied by malutka on topic O:dania przy pustej lodówce
No tak, nie każdy jest cyganem, który gotował zupę na gwoździu. Dla mnie pusta lodówka oznacza, że nie ma ani mięsa, ani ryb, jajek a nawet śmietany. Ale zawsze jest coś w spiżarni typu warzywa, nie mówiąc już o kaszach czy fasoli. Olej zwykle też jest. A wtedy da się przeżyć.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #16561 przez Teressa
Replied by Teressa on topic O:dania przy pustej lodówce
Ja jestem fatalna w robieniu czegoś z niczego... Latam do sklepu, jak mam pustą lodówkę ;/.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #16570 przez krycha
Replied by krycha on topic O:dania przy pustej lodówce
Nie każdy ma sklep pod nosem. Ja dziś chyba zrobię spaghetti Kamilki. Nie mam solonej natki ale mam żywą w doniczce, spaghetti i czosnek też są.

kamilka napisał:

U mnie zawsze jest spaghetti, czosnek i oliwa. Więc robię czosnkowe spaghetti tj czosnek lekko podsmażam na oliwie i dodaję ugotowany makaron. Powinna do tego jeszcze być papryczka chili i natka pietruszki. Te też na ogół mam cały czas w domu. Natkę często używam soloną (wcześniej przepłukuję na sitku) ale wtedy do gotowania makaronu używam mniej soli.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #16644 przez Fryga
Replied by Fryga on topic O:dania przy pustej lodówce
Spagetti z tuńczyka:
cebula, czosnek, puszka tuńczyka,groszek z puszki, przecier pomidorowy, trochę soku z cytryny no i makaron. Nic z lodówki, wszystko ze spiżarni :) Pyszne i zdrowe, do zrobienia w pół godziny. Trzeba tylko pamiętać, żeby zawsze na zupach nie zapomnieć dorzucić puszki tuńczyka - na wszelki wypadek :)

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #16645 przez halina
Replied by halina on topic O:dania przy pustej lodówce
Pyszne i zdrowe, do zrobienia w pół godziny. Fryga, to coś dla mnie. Ale możesz uściślić jak to robisz, z wszystkich składników sos do makaronu, tak? A co masz na myśli pisząc "zawsze na zupach"?

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #16659 przez irkagor
Replied by irkagor on topic O:dania przy pustej lodówce
Makarony wszelkiej maści to u mnie klasyka przy pustej lodówce, zwłaszcza że zawsze mam do nich sosy w słoikach, które pracowicie przygotowuje na skalę prawie przemysłowa jesienią. :laugh:

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena