× Przepisy kulinarne

sposoby na kaca

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2450 przez norcia
Replied by norcia on topic O:sposoby na kaca
amelka napisał:

Najlepiej wypić coś bardzo kwaśnego np. wodę z kiszonych ogórków, kefir, barszczyk albo zjeść kwaśnej kapusty. Dobrze robi też zjedzeni4e czegoś tłustego.

Rozumiem, że barszczyk dlatego, że odkwasza organizm a wiadomo, że alkohol mocno zakwasza. Ale dlaczego woda z kiszonych ogórków czy kiszona kapusta?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• imprezowicz
  • Gość
  • Gość
13 lata 8 miesiąc temu #2461 przez imprezowicz
Replied by imprezowicz on topic O:sposoby na kaca
Nie wiem czy i dlaczego dziala kiszona kapusta czy sok z kiszonych ogorkow. Ja uzupelniam cukier bo ułatwia przetworzenie alkoholu przez organizm. A wiec pije mocno osłodzona herbate albo porcje miodu, dzemu lub słodkich owocow. Popijam sokami warzywnymi, w tym sokiem z burakow (najlepszy Hortexu, mozna go podgrzac i bedzie barszczyk).

• samson
  • Gość
  • Gość
13 lata 8 miesiąc temu #2471 przez samson
Replied by samson on topic O:sposoby na kaca
babcia napisał:

na syndrom "następnego dnia" pomagała mocna kawa z cytryną.

ble, na mnie działa wymiotnie

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2476 przez anka
Replied by anka on topic O:sposoby na kaca
Podstawowa zasada: nie mieszać alkoholi. Jeśli zaczynacie wieczór od wina, pozostańcie przy nim do końca, nie pijcie już wódki, koniaku czy nalewek. Wino czerwone podobno jest zdrowsze, ale jeśli macie przed sobą długi wieczór to raczej wybierzcie białe wino i trzymajcie się go do końca wieczoru.

• hanka
  • Gość
  • Gość
13 lata 8 miesiąc temu #2502 przez hanka
Replied by hanka on topic O:sposoby na kaca
jeśli chce się uniknąć kaca to najlepiej jest pić tylko czystą wódkę ... brr. Wino nie jest najlepsze, chyba, że przez cały wieczór wypije się 1-2 lampki.

• crazy
  • Gość
  • Gość
13 lata 8 miesiąc temu #2514 przez crazy
Replied by crazy on topic O:sposoby na kaca
Problemy z zachowaniem równowagi po wypiciu alkoholu wynikają podobno z obniżenia się poziomu glukozy we krwi. Czyli należy jeść słodycze?

Więcej
12 lata 9 miesiąc temu #6900 przez emil_ka
Replied by emil_ka on topic O:sposoby na kaca
Ja trochę w nocy pomieszałam alkohole i teraz mam.:( Wypiłam już słoik wody z kiszonych ogórków, zabieram się za czerwony barszcz a tu czytam, że trzeba jeść słodycze! Czy komuś pomogły? Wierzę w mądrośc organizmu a w tej chwili mnie odrzuca od słodkich rzeczy a na kwaśne mam ochotę, więc ....

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena