× Przepisy kulinarne

sposoby na kaca

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2418 przez jagna
sposoby na kaca was created by jagna
Większość z nas wybiera się na spotkanie Nowego Roku w gronie przyjaciół i część z nas może przeholować z noworocznymi toastami. macie jakieś sprawdzone sposoby na kaca?

Jagna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• babcia
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #2421 przez babcia
Replied by babcia on topic O:sposoby na kaca
Od dawna nie zdarzyło mi się doświadczyć kaca ale kiedyś, gdy imprezowało się za mocno, to na syndrom "następnego dnia" pomagała mocna kawa z cytryną. Nie wiem dlaczego ale działała. Dobrze też wypłukać alkohol pijąc duże ilości wody.

• amelka
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #2425 przez amelka
Replied by amelka on topic O:sposoby na kaca
Najlepiej wypić coś bardzo kwaśnego np. wodę z kiszonych ogórków, kefir, barszczyk albo zjeść kwaśnej kapusty. Dobrze robi też zjedzeni4e czegoś tłustego.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2429 przez karolina
Replied by karolina on topic O:sposoby na kaca
Ja właściwie nie wiem co to jest kac, ale mojemu mężowi zdarza się przeholować. Wtedy przed pójściem spać pije ogromne ilości zwykłej wody i to samo rano. No i następnego dnia zazwyczaj konieczna bywa tabletka lub dwie Alka Selzer.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2435 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:sposoby na kaca
Sposób mojego teścia to tzw. sodówka czyli: do 100g wody dodać 50g octu i łyżeczkę sody oczyszczonej, energicznie zamieszać i wypić, gdy zacznie się gwałtownie pienić. Teść stosuje sodówkę od lat i mówi, że to jedyny skuteczny sposób na kaca.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2439 przez kinga
Replied by kinga on topic O:sposoby na kaca
A przede wszystkim nie pić na pusty żołądek, jeśli wybieramy się na imprezę z alkoholem najlepiej jeszcze w domu zjeść coś tłustego albo słodkiego. Może to być nawet kubek śmietany albo nawet tylko 2 łyżki oliwy. Spowolni się wtedy wchłanianie alkoholu i łatwiej będzie go wypłukać po imprezie.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2442 przez marzena
Replied by marzena on topic O:sposoby na kaca
a w czasie imprezy dużo tańczyć i pić dużo wody albo soków owocowych a wtedy na pewno nie będzie kaca w ogóle i nie trzeba będzie go leczyć

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena