× Przepisy kulinarne

Zioła w kuchni

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #48864 przez Tamara
Zioła w kuchni was created by Tamara
Dziewczyny, używacie w kuchni ziół? Które z nich warto mieć pod ręką i do czego? Jakie ogólnie przyprawy polecacie? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #48865 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Zioła w kuchni
Tu masz przegląd głównych przypraw
http://www.cyberbaba.pl/odzywianie/produkty-spozywcze/przyprawy-dodatki/1586-przyprawy-ziolowe
Dla mnie podstawą jest majeranek i kminek. A poza tym zawsze mam w kuchni tymianek, cząber, bazylię, kolendrę, imbir, estragon, zestaw zioł prowansalskich, lubczyk, nie mówiąc już o liściach laurowych czy zielu angielskim. Warto samemu poeksperymentować.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #48869 przez kalorina
Replied by kalorina on topic Zioła w kuchni
Moim zdaniem podstawa to świeże zioła z tych, które należy mieć pod ręką to bym wymieniła
-bazylia
-oregano
-mieta
-kolędra
-szczypiorek
-tymianek
-rozmaryn

wykorzystasz je do mięs makaronów czy dań wege - a świeże zioła mają niepowtarzalny smak i aromat

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #48874 przez irkagor
Replied by irkagor on topic Zioła w kuchni
A jak ci rosną te zioła w zimie? Ja kiedyś próbowałam uprawiać w doniczkach na parapecie ale coś im nie służyło i marniały w oczach.:(

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #48910 przez Margo
Replied by Margo on topic Zioła w kuchni
Ogólnie większość ziół, które są w tzw. ziołach prowansalskich. Napewno tymianek z rozmarynem do mięs, bez taki ani rusz. Do pomidorów za to zawsze używam oregano i bazylie :) Do tego poza ziołami jakieś papryczki ostre, ale tylko wysuszone. Również pieprz i sól do wszystkiego. I jeszcze nie z ziół ale polecam do azjatyckich dań liście limonki. Są świetne!

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #48915 przez martakos
Replied by martakos on topic Zioła w kuchni
Nie słyszałam o liściach limonki ale spróbuję. Większość ziół przyprawowych uprawiam w ogrodzie i przed zimą mrożę w słoiczkach i potem mam jak świeże.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #48959 przez Margo
Replied by Margo on topic Zioła w kuchni
Polecam naprawdę super są. A i jak raz się kupi to wystarczają na długo, długo. Do potrawy używasz 2-3 (tak jak liście laurowe), ale resztę mrozisz.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena