× Przepisy kulinarne

Kawa czy herbata?

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #46120 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic Kawa czy herbata?

Dorka82 napisał: Nie każda herbata jest zdrowa - mimo wszystko, czarną powinno się pić rzadziej niż nam się wydaje. Z kolei kawa ma tylko i wyłącznie skutki pozytywne. Potwierdzone przez amerykańskich naukowców ;)

A dlaczego czarną herbatę powinno pić się rzadziej? Z powodu teiny czyli odpowiednika kofeiny w kawie. I z powodu kofeiny nie można przesadzać z kawą. Powinni jej unikać nadciśnieniowcy i osoby mające problemy z żoładkiem, bo nadmiar kawy może prowadzić do wrzodów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #46156 przez Osterka1
Replied by Osterka1 on topic Kawa czy herbata?
Tylko woda , i dzięki temu zęby nie żółkną

Więcej
5 lata 1 miesiąc temu #46164 przez blondynka
Replied by blondynka on topic Kawa czy herbata?
Naprawdę tylko i wyłącznie wodę? A nie potrzebujesz czasem czegoś pobudzającego, zwłaszcza z rana?

Więcej
5 lata 2 tygodni temu #46438 przez nikita87
Replied by nikita87 on topic Kawa czy herbata?
Swego czasu tez maltretowalam sie z rzuceniem picia kawy oraz herbaty na rzecz czystej wody. Misja zakonczona niepowodzeniem. Kawe zdarza mi sie pic sporadycznie wiec nie moge narzekac na jakies powiklania zdrowotne. Co do herbaty to przestalam ja kupowac w torebkach gdyz jest naprawde kiepskiej jakosci. Udalo mi sie znalezc w jednej z galerii handlowych taki sklepik z herbata suszona na wage .. nie ma zupelnie porownania. Zazwyczaj w ciagu dnia pije ja z dwa razy wiec portfel az tak nie cierpi :) Bardzo dobrym rozwiazaniem jest tez zrezygnowanie ze slodzenia jej bialym cukrem .. ja przerzucilam sie na cukier trzcinowy bodajze Sante i subiektywnie smak sie poprawil. Fajnie tez jest czasami skorzystac z miodu, szczegolnie smakuje mi wielokwiatowy .. dodajacy taka nutke smaku - trzeba pamietac aby nie przesadzic.

Więcej
5 lata 1 tydzień temu #46490 przez paulina
Replied by paulina on topic Kawa czy herbata?
A czy miód nie zagłusza smaku i aromatu herbaty, zwłaszcza tej lepszej? Bo rozumiem, że w przypadku byle jakiej herbaty "na smyczy" to nie ma znaczenia, bo i tak taka herbata nie ma żadnego smaku.

Więcej
5 lata 1 tydzień temu #46525 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic Kawa czy herbata?
Jak dla mnie to herbata powinna być bez żadnych dodatków, ani cukru ani miodu. I tylko wtedy czuje się jej smak i aromat.

Więcej
5 lata 1 tydzień temu #46528 przez weti
Replied by weti on topic Kawa czy herbata?
A co powiecie o zielonej kawie? Pije lub pił ktoś?
Chciałam spróbować, ale wolę się najpierw rozeznać w temacie. :)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena