× Przepisy kulinarne

Sałatka ze szparagów

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #28944 przez jolka
Sałatka ze szparagów was created by jolka
Usłyszałam wczoraj, że Obama był u nas goszczony m.in. sałatką ze szparagów z bobem. Robiłyście? Bobu jeszcze nie ma, czyli co, mrożony? Jakie inne wariacje szparagowych sałatek znacie i polecacie? A może da się bez gotowania szparagów tylko drobno pokrojone?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #28948 przez nata
Replied by nata on topic Sałatka ze szparagów
Jeśli prezydent największego mocarstwa może jeść taką sałatkę to ja chyba też spróbuję zrobić. Szparagi z bobem? Nawet chyba dobra kombinacja, ale przydałoby się w niej coś twardszego na ząb. Co proponujecie?

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #28972 przez moniko
Replied by moniko on topic Sałatka ze szparagów
Nigdy nie jadłam szparagów a nie są za tanie więc troche się stresuję, że kupie i zepsuje je podczas goptowania, jak je gotować?I czy zielone czy białe?

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #28977 przez muriel
Replied by muriel on topic Sałatka ze szparagów
Nie zepsujesz. Gotujesz i zielone ibiałe, odcinasz tylko całkiem zdrewniałe końcówki. Na sałatkę można pokroić na 2-3 kawałki przed gotowaniem i wtedy zielone, delikatne końcówki wrzucasz do wrzątku później, żeby nie rozgotowały się. Warto spróbować, bo sezon na szparagi krótki i szybko skończy się.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #28982 przez blondie
Replied by blondie on topic Sałatka ze szparagów

nata napisał: Jeśli prezydent największego mocarstwa może jeść taką sałatkę to ja chyba też spróbuję zrobić. Szparagi z bobem? Nawet chyba dobra kombinacja, ale przydałoby się w niej coś twardszego na ząb. Co proponujecie?

np kiełki ze słonecznika.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena