× Przepisy kulinarne

tofu

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #24035 przez annabog
toffu was created by annabog
Widziałam dziś w sklepie toffu i miałam ochotę kupić, ale nie wiem jak je przyrządzać. Robicie coś z toffu? Co konkretnie? Macie jakiś prosty przepis do zasugerowania?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #24044 przez kinga
Replied by kinga on topic toffu
Kiedyś robiłam gulasz z tofu, ale faktem jest, że to było dawno. Samo tofu jest dosyć mdłe więc trzeba dodawać ostrzejsze przyprawy.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #24054 przez meg
Replied by meg on topic toffu
Ja staram się mieć zawsze w lodówce kostkę tofu, bo najszybciej coś z niego można zrobić. I najczęściej robię po prostu smażony, czyli kroję w plasterki ok cm grubości, spryskuję sosem sojowym, na to trochę startego imbiru (jak mam) i odstawiam. Na patelni podsmażam cebulkę (najlepiej szalotkę), czerwoną paprykę (raczej dla koloru, czasem dodaję też odrobinę chili), wkładam tofu i smażę aż zrobi się chrupiąca skórka. I gotowe. Można jeść z czym się chce, ziemniakami,ryżem czy chlebem + zielenina. A jak zostanie można następnego dnia pokroić w kostkę i wrzucić do sałatki.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #24061 przez annabog
Replied by annabog on topic tofu
Dzięki dziewczyny. Kupię więc to tofu. :)

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #24072 przez grażka
Replied by grażka on topic toffu
A gdzie kupuje się to tofu? Gdzieś miałam przepis jak samemu zrobić taki serek ale było to dosyć kłopotliwe.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #24077 przez annabog
Replied by annabog on topic toffu
Na pewno w sklepach ze zdrową żywnością. Ale ja widziałam w Carrefourze i myślę, że w innych marketach też może być.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #24324 przez annabog
Replied by annabog on topic toffu
Kupiłam i wczoraj mieliśmy na obiad tofu zamiast mięsa. Zrobiłam mniej więcej wg przepisu Meg tylko dodałam jeszcze na każdy plasterek starty imbir. Wszystkim bardzo smakowało :lol: . Z pewnością będę częściej robić, zwłaszcza że taka paczuszkę tofu mogę przetrzymywać w lodówce nawet miesiąc. Dzięki za przepis. :)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena