× Przepisy kulinarne

Co robicie z kaszy gryczanej?

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #22102 przez villemo
Co robicie z kaszy gryczanej? was created by villemo
Odkryłam ostatnio w szafce wielki zapas kaszy gryczanej. Zwykle jadłam jako dodatek do sosu grzybowego z dodatkiem ogórków kiszonych. Chciałabym ją wykorzystać, ale przydałaby się jakaś odmiana, może któraś z was poleci jakiś dobry, sprawdzony przepis?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #22106 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:Co robicie z kaszy gryczanej?
Mnie kasza gryczana najbardziej smakuje z grzybami i kiszonym ogórkiem albo kiszoną kapusta. Ale dobre są również gołąbki albo pierogi z tą kaszą (najlepiej z leśnymi grzybami). Trochę więcej roboty, ale jakaś odmiana. A kasza gryczana to jedna z najzdrowszych kasz więc warto się potrudzić. :)

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #22131 przez pauladra
Replied by pauladra on topic O:Co robicie z kaszy gryczanej?
Kiedyś jadłam w jakimś przydrożnym zajeździe pyszne kotleciki z kaszy gryczanej z sosem grzybowym. Sos był ze świeżych grzybów z lasu, naprawdę wyśmienite, zwłaszcza jak podróżny głodny. :laugh: ale sama nie robiłam, choć obiecywałam to sobie.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #22140 przez villemo
Replied by villemo on topic O:Co robicie z kaszy gryczanej?
Właśnie wiem, że kasza jest bardzo zdrowa, poza tym jest też smaczna. Tylko problem w tym, że właśnie głównie jadałam z grzybami, ale mam już trochę dość tego połączenia. Dlatego szukam nowych :)
Gołąbki i kotlety chętnie spróbuję, póki co zrobiłam pulpety i kasza była jako dodatek.
Myślę też, czy nadałaby się do jakiejś zapiekanki, jak myślicie?

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #22146 przez dusia-czek
Replied by dusia-czek on topic O:Co robicie z kaszy gryczanej?
Gulasz wołowy doskonały do kaszy gryczanej + oczywiście kiszony ogórek albo surówka z jego dodatkiem. A zapiekanka też, jak najbardziej, ale kojarzy mi się też głównie z grzybami, a takiego połączenia masz dosyć. Może więc z jajkiem?

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #22155 przez muriel
Replied by muriel on topic O:Co robicie z kaszy gryczanej?
A jakie warzywa pasują, waszym zdaniem, do kaszy gryczanej? Pytam, bo zastanawiam się nad czymś w rodzaju risotto właśnie z kaszy gryczanej. Z warzywami i jakimś mięsem albo grzybami zamiast mięsa. :S

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #22167 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:Co robicie z kaszy gryczanej?
Właściwie prawie każde np. cebula, marchew, soczewica, jarmuż i dodatkowo osobno ogórek kiszony.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena