× Przepisy kulinarne

Kuchnia włoska

Więcej
10 lata 19 godzin temu #21232 przez aga22
Kuchnia włoska was created by aga22
Macie jakieś sprawdzone przepisy na dania włoskie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 godzin temu #21241 przez halina
Replied by halina on topic O:Kuchnia włoska
Z włoskich dań najczęściej robię spaghetti w różnych wariantach. Lubię też domową pizzę. I to chyba wszystko.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #21246 przez cyberona
Replied by cyberona on topic O:Kuchnia włoska
Ja zawsze chciałam pizzę włoską tylko jakoś nie che mi wyjść nigdy ;(

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #21256 przez jagna
Replied by jagna on topic O:Kuchnia włoska
A co w niej nie wychodzi ci? Pizze są generalnie włoskie i jest ich multum, ale zawsze podstawą jest dobre ciasto.

Jagna

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #21260 przez villemo
Replied by villemo on topic O:Kuchnia włoska
Dla mnie kuchnia włoska, to przede wszystkim makarony. Z takich najprostszych, ale bardzo smacznych przepisów, to polecam spaghetti neapolitańskie. Wystarczy rozpuścić w garnku trochę masła z łyżką oliwy, na to wrzucamy ząbek lub dwa czosnku. Następnie wrzucamy pokrojone drobno 4-5 sparzonych wcześniej pomidorów (ewentualnie przecier pomidorowy). Dodajemy posiekane świeże liście bazylii, doprawiamy solą i pieprzem. Oddzielnie gotujemy makaron al dente i jak już będzie gotowy mieszamy go z zawartością naszego sosu w garnku, w którym przygotowywaliśmy sos.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #21262 przez aleksa
Replied by aleksa on topic O:Kuchnia włoska
Ja mam coś dla zagorzałych fanów makaronów, bo naprawdę trzeba je lubić, żeby jeść je niemal saute. Spaghetti aglio e olio to po prostu makaron z oliwą i czosnkiem. Często go robię, jest szybki w przygotowaniu i bardzo smaczny. Wybieram zwykle spaghetti pełnoziarniste, a całość doprawiam solą morską. Można też użyć innych przypraw według uznania. Ważne, żeby nie rozgotować makaronu na wstrętna papkę, bo najlepiej sprawdza się al dente.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #21274 przez halina
Replied by halina on topic O:Kuchnia włoska
Ja też często robię to spaghetti, bo i lubię i szybkie. Dodaje się jeszcze natkę pietruszki, ale mam zamrożoną w słoiczku więc to moment. I jeszcze posypuję tartym serem, choć w oryginalnym przepisie go nie ma.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena