× Przepisy kulinarne

Jak wykorzystać herbatę?

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2015 przez Sasetka
Jak wykorzystać herbatę? was created by Sasetka
Wiem, że istnieje wiele przepisów na wykorzystanie herbaty nie jako napoju, ale dodatku do potraw i deserów. Sama wielokrotnie wykorzystywałam ją w ten sposób. Czy wy również? Jeśli tak, to możecie mi coś polecić? Jak będziecie zainteresowane to podeślę wam kilka fajnych przepisów, chociażby mój ulubiony - na indyka zapiekanego w herbacianym mascarpone :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2018 przez kinga
Replied by kinga on topic O:Jak wykorzystać herbatę?
Podrzuć, proszę, ten przepis na indyka. Coś mi się przypomina, że kiedyś, kiedyś robiłam kurczaka w herbacie ale zgubiłam gdzieś ten przepis i absolutnie nie pamiętam jak robiłam. Wiem tylko, że był dobry, no i zawsze to jakaś odmiana.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #2019 przez Sasetka
Replied by Sasetka on topic O:Jak wykorzystać herbatę?
źródło przepisu:
http://www.irvingtea.com/Przepisy-kulinarne/Dania-wytrawne/article_id,15

(nota bene to jest strona z której czerpałam większość inspiracji nt. dań z herbatą ;) )

Składniki: 600 g piersi z indyka, 250 g serka mascarpone, ½ cebuli, 1 ząbek czosnku, olej, sól, pieprz kolorowy Kamis, 1 łyżeczka Herbaty czarnej liściastej Irving Daily Superior

Pierś indyka pokroić na fileciki, przyprawić solą i pieprzem, obsmażyć na oleju. Mascarpone wymieszać z herbatą, cebulą pokrojoną w kostkę, posiekanym czosnkiem. Na indyka ułożyć ser, zapiekać na złoty kolor w piekarniku 10 min. w temp 180 C.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2020 przez kinga
Mój przepis na indyka w herbacie był na pewno inny, bo tego indyka chyba macerowało się w naparze z herbaty. Tutaj używa się całe liście, nie czuje ich się w serku? A propos serka, nie zetknęłam się z mascarpone, jaki to serek? Można go chyba zastąpić innym?

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2024 przez Sasetka
Replied by Sasetka on topic O:Jak wykorzystać herbatę?
to taki serek dodawany do tiramisu :) nie bardzo wiem czym można by go zastąpić... a co do listków to one są bardzo drobniutkie - pełnią tu funkcję przyprawy :)

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2031 przez karolina
Replied by karolina on topic O:Jak wykorzystać herbatę?
kinga napisał:

Mój przepis na indyka w herbacie był na pewno inny, bo tego indyka chyba macerowało się w naparze z herbaty.

A czy to nie chodziło o kurczaka po afgańsku? Dusi się go w mocnym naparze z herbaty, potem ma herbaciany kolorek.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2037 przez kinga
Tak, przypomniałam sobie, to był kurczak duszony w herbacie. Mam ochotę zrobić go ponownie. Czy pamiętasz przepis?

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena