× Przepisy kulinarne

Co robicie z bobu?

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #19248 przez gertruda
Replied by gertruda on topic O:Co robicie z bobu?
widzę że jesteś bardzo otwarta na nowe smaki :)ja też bardzo lubię eksperymentować w kuchni.
Myślę że jeśli miałabym próbować to może z jeżynami?? zapowiada się ciekawie, jeśli spróbujesz koniecznie napisz jak smakowało.
A jeśli chodzi o makaron penne to właśnie takie ukośne rurki, ale pewnie nadadzą się również kolanka, świderki czy kokardki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #19262 przez meg
Replied by meg on topic O:Co robicie z bobu?
No to ja będę miała dziś na lunch makaron z bobem, cukinią i fetą. Wszystkie składniki mam, a bób nawet już ugotowany. Aż mi ślinka leci. :)

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #19263 przez gertruda
czekam na relację jak Wam smakowało :)
ja szykuję się do lasagne z bobem, groszkiem i cukinią mmmmniam...
tutaj jest trochę przepisów na sezonowe potrawy (między innymi właśnie ta sałatka i makaron o których pisałam) i wciąż pojawiają się nowe.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #19277 przez andrea
Replied by andrea on topic O:Co robicie z bobu?
Sonia napisał:

A jak robisz tą bobowo- truskawkową, bo jak bób się zaczyna to już po świeżych truskawkach.

jesli ktos ma kawalek ogrodu to polecam wysiac bob i zrywac straki w fazie niedojrzalej. Nie tylko stykna z truskawkami, ale takie niedojrzale nasiona mozna jesc na surowo jak swiezy zielony groszek. Pycha!

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #19292 przez gertruda
andrea napisał:

Sonia napisał:

A jak robisz tą bobowo- truskawkową, bo jak bób się zaczyna to już po świeżych truskawkach.

jesli ktos ma kawalek ogrodu to polecam wysiac bob i zrywac straki w fazie niedojrzalej. Nie tylko stykna z truskawkami, ale takie niedojrzale nasiona mozna jesc na surowo jak swiezy zielony groszek. Pycha!

myślę że na upartego można by również w dużej donicy na balkonie bo bób ma jedynie metr wzrostu.
Zawsze można też w sezonie truskawkowym skorzystać poprostu z mrożonego bobu, również jest bardzo smaczny.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #19311 przez Sonia
Replied by Sonia on topic O:Co robicie z bobu?
Gertrudo, sałatka z makaronu z bobem, fetą i cukinią naprawdę świetna. Że też wcześniej nie wpadłam na podobną kombinację.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #19316 przez gertruda
Cieszę się ze smakowało.
Bób jest bardzo smaczny i wartościowy dlatego wciąż poszukuję nowych możliwości jego wykorzystania.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena