× Przepisy kulinarne

ulubione surówki

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #3134 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:ulubione surówki
Jeśli masz kawałek dzikiego ogrodu z próchniczą ziemią to prawdopodobnie masz też podagrycznika. Lubi takie same warunki jak pokrzywa. Stokrotki też są jadalne ale nie mają takich wartości odżywczych i odtruwających jak mniszek, pokrzywa i podagrycznik. Może masz trochę surowszy klimat albo zacieniony ogród i chwastów jeszcze nie widać. Cierpliwości, za tydzień pewnie będą. Smacznego.:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #3163 przez meg
Replied by meg on topic O:ulubione surówki
Zuzanna napisał:

A śniegu już u mnie nie ma wcale więc nie mogę zrozumieć jak u Ciebie już wychodzą te rośliny skoro masz jeszcze śnieg. Nie ściemniasz przypadkiem?

Nie ściemniam ani trochę, już 3 razy miałam surówkę z chwastami. Teraz nawet u mnie nie ma śniegu i dopiero widzę wszystkie rośliny. Poza mniszkiem, szczawiem i podagrycznikiem jest już babka i nawet znalazł się krwawnik. Suróweczka jest dodatkowo z natką, szczypiorkiem i bazylią (pędzone w doniczce). Nie jest tego pełna micha, bo musiałabym za długo zbierać ale jako dodatkowa surówka - w sam raz. :)

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #3178 przez karolina
Replied by karolina on topic O:ulubione surówki
Zuzanna napisał:

Są tylko listki stokrotek, ale one chyba niejadalne.

Jak najbardziej jadalne a nawet lecznicze. W lecznictwie ludowym stokrotka uchodzi za zioło czyszczące krew, czyli jak najbardziej nadaje się do wiosennych sałatek oczyszczających. Lecznicze właściwości mają wprawdzie głównie kwiaty ale w liściach też coś się znajdzie. Możesz więc dorzucał do surówki i liście stokrotki.

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #3206 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:ulubione surówki
a ja dzisiaj zrobiłam surówke z czerwonej kapusty z jabłkiem i cebulą

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #3208 przez dominika
Replied by dominika on topic O:ulubione surówki
Hmm .... wieki całe nie robiłam surówki z czerwonej kapusty. :( sama nie wiem dlaczego. Po niedzieli jednak spróbuję. :) Podgotowujesz kapustę? Tarta na drobno tak jak coleslaw czy szatkowana?

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #3212 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:ulubione surówki
kapusta podgotowana i szatkowana

Więcej
13 lata 6 miesiąc temu #3260 przez dominika
Replied by dominika on topic O:ulubione surówki
Wczoraj robiłam surówkę z czerwonej kapusty ale chyba ją za krótko obgotowywałam, bo było trochę za twarda. Jak długo Ty ją obgotowujesz? Solisz wodę czy tylko doprawiasz samą surówkę?

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena