× Przepisy kulinarne

co z aronii - poza sokiem

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #13929 przez ania89
Replied by ania89 on topic O:co z aronii - poza sokiem
Dzięki dziewczyny za rady. Chyba narobię suszu mieszanego aroniowo-różano-jarzębinowego na zimowe herbatki. Kiedyś rozerwałam torebkę z taką owocową herbatą a tam .... same pestki. :( Zrobię więc własne przyzwoite herbaty. Ale co mi radzicie, suszyć w całości czy rozgnieść?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• marzena
  • Gość
  • Gość
11 lata 1 miesiąc temu #13942 przez marzena
Replied by marzena on topic O:co z aronii - poza sokiem
A jak suszycie aronię? Ja właśnie próbuję suszyć w suszarce do grzybów i masakra, leje się sok po całej suszarce. :angry:

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #13957 przez kinga
Replied by kinga on topic O:co z aronii - poza sokiem
Bo trzeba suszyć stopniowo, zaczynając od niskiej temperatury. Najlepiej zaczynać suszenie na słońcu w przewiewie a dosuszać w suszarce. I odrzuca się wszystkie uszkodzone owoce, z których może wyciekać sok.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #13991 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:co z aronii - poza sokiem
ania89 napisał:

Dzięki dziewczyny za rady. Chyba narobię suszu mieszanego aroniowo-różano-jarzębinowego na zimowe herbatki. Kiedyś rozerwałam torebkę z taką owocową herbatą a tam .... same pestki. :( Zrobię więc własne przyzwoite herbaty. Ale co mi radzicie, suszyć w całości czy rozgnieść?

Najlepiej oczywiście suszyć w całości i przed parzeniem rozgnieść, ale takie wysuszone owoce trudno rozdrobnić. Ja próbowałam w młynku do kawy i nie dało rady. Może ktoś ma pomysł jak to zrobić w warunkach domowych?

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #14004 przez Inka
Replied by Inka on topic O:co z aronii - poza sokiem
W młynku do kawy nie da rady. To musiałby być specjalny młynek do ziarna, ale to duży wydatek.

Ciesz się życiem, póki możesz

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #14040 przez ania89
Replied by ania89 on topic O:co z aronii - poza sokiem
Słuchajcie zrobiłam też trochę dżemu aroniowo-jabłkowego dla ułatwienia z cukrem żelującym, ale czuje się cierpki smak aronii. :( Da się jakoś tego uniknąć, przemrożenie?

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #14052 przez vanessa
Replied by vanessa on topic O:co z aronii - poza sokiem
Pewnie za mało rozgniotłaś owoce. Następną partię spróbuj zmiksowac w blenderze i może dac mniej aronii a więcej innych owoców.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena