× Przepisy kulinarne

napoje orzeźwiające

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #127 przez karolina
napoje orzeźwiające was created by karolina
Przyszło nagle lato a mnie zbrzydły już soki z kartonu, za samą wodą też nie przesadzam. Macie jakieś ciekawe przepisy na inne napoje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 4 miesiąc temu #128 przez zielona
Replied by zielona on topic O:napoje orzeźwiające
Dla mnie najlepsza na lato jest zimna mięta z plasterkiem cytryny.

zielona jestem...

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #137 przez ewak
Replied by ewak on topic O:napoje orzeźwiające
Ja też optuję za napojami ziołowymi, bo chyba najlepiej gaszą pragnienie. Ale robić je można nie tylko z mięty ale tez np. z melisy, owoców róży, kwiatów bzu czarnego, kopru włoskiego i wielu innych ziół. a jako dodatki plasterki cytryny, pomarańczy czy ananasa z puszki. Można trochę posłodzić, albo nie, jak kto woli. do tego oczywiście kostki lodu.

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #138 przez zielona
Replied by zielona on topic O:napoje orzeźwiające
Moja babcia robi często taki napój jabłkowo-miętowy.
A robi to tak: Do szklanego dzbanka wrzuca świeże gałązki mięty i czasami melisy. W garnku obgotowuje jabłka (jeśli jeszcze ma to pozostałości z zimowych, już nieciekawych do jedzenia, a w lecie papierówki lub antonówki) i gorącym wywaro-kompotem zalewa zioła w dzbanku. Kilka minut naparza a potem schładza. Zielone gałązki zostają oczywiście w dzbanku. Jeśli napój jest ze starych jabłek to dodaje plasterki cytryny a jeśli z nowych (kwaśnych) to lekko dosładza miodem. Pycha! A jak wygląda! Aż chce się pić.

zielona jestem...

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #242 przez ewak
Replied by ewak on topic napój witaminowy
A co powiecie o takim drinku:
Przepuścić przez sokowirówkę 2 pomidory, 1 paprykę, 1 ogórek, 3 łodyżki natki pietruszki, 2 marchewki, 2 kawałek selera, dodać łyżkę sproszkowanych alg.
Nie dość, że bardzo smaczny, to zawiera wszystkie podstawowe witaminy i sole mineralne. Samo zdrowie.

Więcej
14 lata 3 miesiąc temu #250 przez ewak
Replied by ewak on topic oczyszczający drink
A może drink pietruszkowy: zmiksować pęczek pietruszki ze szklanką wody.
Jest silnie oczyszczający i tonizujący organizm, no i oczywiście to naturalny skarbiec witamin i soli mineralnych. Ale dlatego, że działa silnie nie powinno się przesadzać z nim.

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #4653 przez dominika
Replied by dominika on topic O:oczyszczający drink
Proponuję napój arbuzowo-imbirowy, doskonale gaszący pragnienie i orzeźwiający:
Zmiksować 400 g arbuza (bez pestek i oczywiście bez skóry), 1 łyżeczkę utartego świeżego imbiru z 2 łyżeczkami fruktozy (no, ostatecznie zwykłego cukru), dodać 3 łyżki wody mineralnej. Pić po schłodzeniu. Dla mnie wyśmienite.:)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena