× Przepisy kulinarne

przepis na zupę szczawiową

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #12250 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:przepis na zupę szczawiową
Dziś robiłam szczawiową, myślałam że zostanie mi na jutro ale wszystko wylizane. :laugh: A robiłam tak jak Jagoda, tyle tylko że szczaw przed dodaniem do wywaru z warzyw trochę poddusiłam. Zupa oczywiście ze śmietaną i obowiązkowo jajkiem na twardo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #12273 przez jaaga
Replied by jaaga on topic O:przepis na zupę szczawiową
Ja szczawiowa bardzo lubię i mogłabym ją jeść co tydzień. Robię ją podobnie jak Jagoda, czasami dodaję kostke bulionową, ale na ogół unikam jej. Ale mam wątpliwości z powodu szczawianów. A czy ten szczaw ma jakieś istotne wartości odzywcze, które równoważyłyby te szczawiany?

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #12282 przez karolina
Replied by karolina on topic O:przepis na zupę szczawiową
Szczaw ma właściwości krwiotwórcze, lekko moczopędne, wzmaga apetyt, poprawia pracę wątroby i woreczka żółciowego. Więcej w przepisach na zdrowe chwasty w kuchni . Jest tam też przepis na zupę-krem ze szczawiu.

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #12294 przez jaaga
Replied by jaaga on topic O:przepis na zupę szczawiową
Wow, i witaminy C więcej niż w cytrynie! Do kamieni nie mam skłonności więc w sobotę będzie znowu szczawiowa, może tym razem jako krem. :)

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #12341 przez halina
Replied by halina on topic O:przepis na zupę szczawiową
Robię listę zakupów na świąteczne menu i zastanawiam się czy nie zrobić szczawiowej zamiast tradycyjnego żurku. :S Za żurem nikt u mnie specjalnie nie przepada, a za szczawiową tak i kojarzy się z wiosną. Robiłyście szczawiową w świątecznym wydaniu?

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #12353 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:przepis na zupę szczawiową
U nas żurek i biała kiełbasa nie należą do ulubionych potraw, ale to tradycja na Wielkanoc, więc ja jednak gotować będę żurek. A szczawiową można zrobić w poniedziałek wielkanocny.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #13371 przez Jowita
Replied by Jowita on topic O:przepis na zupę szczawiową
Zupa szczawiowa to moja słabość :) Szkoda że w dużych ilościach jej nie można pałaszować ;)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena