× Zdrowe odżywianie

czym zastąpić jajka?

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17570 przez mroowa
Replied by mroowa on topic O:czym zastąpić jajka?
Ale leczniczy rosol musi byc ze szczesliwej kury a nie klatkowej, i mysle ze stres musi jakos negatywnie wplywac nie tylko na sama kure ale i jajka od niej. A karma to dodatkowy czynnik przemawiajacy za wyborem jajek od podworzowych kur.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #24037 przez Melusia
Replied by Melusia on topic czym zastąpić jajka?
Ja ostatnio po raz kolejny czytałam o tym, że jajka wcale nie są niezdrowe wbrew narosłym mitom. Dokładniej mówiąc na hellozdrowie w tym artykule . Mnie tam jajka nie przerażają. Oczywiście nie oznacza to, żeby jeść w dzień w dzień, ale też bać się chyba nie ma ąz takiej potrzeby.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #24040 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic czym zastąpić jajka?
No... w tym temacie mnie jeszcze nie bylo, ale mam cos moooze ciekawego?
Bo w temacie kozaki na zime to juz sie podejme he he.
Pierwsze co przeczytalem tutaj post Kingi sprzed prawie 5 lat: jak tu placki bez jajek cos kolo tego?
Chyba chodzilo o ten cholesterol? To teraz ciekawostka:
moj dziadek zajadal sie niemal codziennie jajkami, czasami i wrabal jajecznice z kilkunastu,a zyl zdrowo i dlugo bo do 84 lat, nigdy zadnej operacji, ani szpitala. Mial juz na stare lata skleroze ale i ci co jaj nie jedza tez maja...Aha mial jeszcze coprawda wysoki cholest...ale i ostatnio wyczytalem, ze wysoki ch...nie wszystkim szkodzi, zalezy od organizmu.
Dlatego smialo z tymi dwoma jajkami do plackow czy innych potraw, chocby z nieszczesliwej kury he he
Ostatni post Melusi ,jakby sie ze mna zmowila.

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #24043 przez kinga
Replied by kinga on topic czym zastąpić jajka?
Ale ja nic nie mam przeciw jajkom! Szukałam alternatywy, bo jajka potrzebne są do większości przepisów a zdarza się, ze akurat "wyszły" i co wtedy? Nie każdy ma sklep pod nosem i w dodatku całodobowy.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #24045 przez Tadeusz
Ale jestem Kingo nie domyslny, bo niepomyslalem, ze to tylko cos na zastepstwo i do sklepu daleko.
To tym bardziej dziewczyny, korzystajcie z tych jajek jaknajczesciej...
Do plackow tez :)

(Madrosc Strycha)

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #24081 przez Tadeusz

kinga napisał: ...bo jajka potrzebne są do większości przepisów a zdarza się, ze akurat "wyszły" i co wtedy?

Powrocilem Kingo do tych jajek i tym razem Twoj tekst mnie rozbawil. Jak to dobrze czasami przeczytac cos powrtornie: "jajka wyszly" ha ha
Tym jajka wyszly przypomnialas mi moja przygode - Pompa poszla...
Jak niemal co roku zajechalem w kraju na stacje benzynowa, a facet co mnie podchodzi i mowi:
panie ,nie zatankujesz pan, bo pompa poszla?
ja: dokad poszla, a kiedy wroci?
on juz bardziej nerwowy: noooo mowie ,ze poszla, zepsula sie...i popatrzyl na rejestracje i sie zasmial pod nosem w koncu :)

(Madrosc Strycha)

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #24082 przez Tadeusz
Melusia dolaczyla do postu ten artykul o jajach...
Uff potwierdza sie co wczesniej pisalem. Tak przecukrowanego artykulu juz dawno nie czytalem. Harvard, Masach...Ah jacy uczeni??
Juz nawet jedzac 5-6 jaj tygodniowo mamy duzo mniejszy cholesterol niz jakbysmy nie jedli...
Kpia sobie z ludzi w zywe oczy...Jasne jedzmy jaja, ale choc wszystkim nie szkodza jednakowo, to jednak powiekszaja cholesterol i wiekszosc chyba musi dalej uwazac...Te czasopisma :angry:

(Madrosc Strycha)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena