× Zdrowe odżywianie

czym zastąpić jajka?

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #17371 przez dusia-czek
Replied by dusia-czek on topic O:czym zastąpić jajka?
I tak będą trzymać te ceny, aż jajka zepsują się i wtedy pójdą na susz. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #17381 przez norcia
Replied by norcia on topic O:czym zastąpić jajka?
Hehe, chyba się już nie da, przynajmniej na razie. Ale ceny spadną pewnie po świętach tyle tylko, że jajeczka mogą być przez jakiś czas lekko nieświeże. ;)

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #17397 przez mroowa
Replied by mroowa on topic O:czym zastąpić jajka?
Wczoraj słyszałam wypowiedź Sawickiego, że wyższe ceny jaj zafundowaliśmy sobie sami, bo chcieliśmy, by kury miały więcej miejsca w klatkach. To kpina z ludzi! :angry: O wymogach dotyczących klatek producenci wiedzieli od 5 lat i część z nich powiększyła klatki już w ub. roku nie podnosząc cen, a część w ogóle zlikwidowała fermy. A teraz pazerni producenci chcą zarobić na nas konsumentach wykorzystując zwiększony popytna jajka prze Wielkanocą. :angry: Najchętniej zrezygnowałabym z jaj na święta, ale nie da się. Kupuję zwykle jajka ekologiczne z jednej firmy, jutro idę na zakupy i jeśli okaże się, że ta firma też drastycznie podniosła ceny to zrezygnuję z ich jaj w ogole.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #17413 przez Kahita
Replied by Kahita on topic O:czym zastąpić jajka?
Bo to jest przesada z jajkami. Ceny są masakryczne ale to już mi w zeszłym roku zapowiadali, że niedługo prawdziwe jajo będzie luksusem. Szkoda, że tak mało jest małych producentów którzy mogliby konkurować z kurzymi fermami.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #17416 przez meg
Replied by meg on topic O:czym zastąpić jajka?
Polecam artykuł o polskich kurach nioskach:
http://wyborcza.pl/1,76842,9466060,Cierpiaca_polska_kura_nioska.html
Aż krew się burzy i złość na hodowców, a przy okazji na PSL. Też słyszałam tę wypowiedź Sawickiego i też mnie wkurzył. :angry:

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #17432 przez mroowa
Replied by mroowa on topic O:czym zastąpić jajka?
A widziałaś tam link o jajkach ekologicznych i z wolnego wybiegu sprzedawanych w sieciówkach? Żadnej gwaracji, ze nie sa to jajka z chowu klatkowego, bo producenci maja i takie i takie i nikt nie sprawdza co ładuję do określonego opakowania. Ręce opadają. :(

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #17448 przez halina
Replied by halina on topic O:czym zastąpić jajka?
Wczoraj kupowałam jajak w markecie i zauważyłam, że producent tych, które dotychczas kupowałam (z wolnego wybiegu) oferuje też klatkowe. :(Zrezygnowałam więc z zakupu jego jaj Pooglądałam wszystkie i wybrałam producenta, który ma tylko z wolnego obiegu. Cena nieco powyżej zeta za jajeczko. ;)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena