× Zdrowe odżywianie

Ile wody wypijacie dziennie?

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #45549 przez kijafa
Ile wody wypijacie dziennie? was created by kijafa
Ile wody dziennie pijecie, jaka najlepsza i najzdrowsza? Ja piję niestety stanowczo za mało, nie znalazłam takiej która by mi naprawdę smakowała :( i widocznie cierpi na tym moja cera i włosy, jak wyrobić w sobie nawyk picia dużych ilości? i jaka ma neutralny smak który się nie znudzi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #45559 przez martakos
Replied by martakos on topic Ile wody wypijacie dziennie?
Każda woda to woda i ma neutralny smak. Tj każda normalna mineralna czy źródlana woda a nie jakaś lecznicza. Ja piję dużo różnych herbat więc na wodę nia mam już dużo miejsca. A pijam zwykle Nałęczowiankę lub Muszyniankę (ma dużo magnezu ale jest lekko gazowana). Najlepiej trzymać pod ręką szklankę wody i popijać co i raz po kilka łyków.

• ChemoDry B6
  • ChemoDry B6 Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Producent kremów
Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #45565 przez ChemoDry B6
Replied by ChemoDry B6 on topic Ile wody wypijacie dziennie?
Aby obliczyć minimalne zapotrzebowanie należy 30 ml pomnożyć przez naszą wagę. Czyli osoba o wadze 70 kg powinna wypijać co najmniej 2100 ml płynów dziennie. Ale kiedy na dworze panują wysokie temperatury lub pracujemy w suchych, klimatyzowanych pomieszczeniach trzeba pić jeszcze więcej.

Więcej
5 lata 5 miesiąc temu #45594 przez Sonia
Replied by Sonia on topic Ile wody wypijacie dziennie?
Chemodry 30 ml x waga, czy chodzi o samą wodę czy wszelkie płyny? Jeśli wszystkie płyny to ja piję zdecydowanie za dużo. Czy coś mi grozi?

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #45645 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Ile wody wypijacie dziennie?

Sonia napisał: Chemodry 30 ml x waga, czy chodzi o samą wodę czy wszelkie płyny? Jeśli wszystkie płyny to ja piję zdecydowanie za dużo. Czy coś mi grozi?

A masz jakieś problemy zdrowotne, np nadciśnienie, obrzęki czy problemy z nerkami? Jeśli nie, to moim zdaniem nie ma powodów do obaw.

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu - 5 lata 4 miesiąc temu #45658 przez wolina
Replied by wolina on topic Ile wody wypijacie dziennie?
łagodniejszy smak mają wody źródlane, sama długo szukałam dla siebie odpowiedniej bo też przyznaję nie lubię :( dopiero w pracy mi zasmakowała z dystrybutora Dar Natury i teraz mąż zamawia do domu takie dostawy darnatury.pl/oferta/zestaw-woda-dystrybutor. Dzięki temu wypijam przystępnie, około 2 litrów dziennie. A wcześniej żyłam tylko na herbacie, jakieś tam pół litra w siebie wciskałam gazowanej. Małymi kroczkami doszłam do tych magicznych 2 litrów. I jak tyle nie wypiję to zwyczajnie ciągle chce mi się pić, organizm się przyzwyczaił.

Więcej
5 lata 4 miesiąc temu #45661 przez Lawenda
Replied by Lawenda on topic Ile wody wypijacie dziennie?
Poza piciem herbat i kaw staram się wypić 1,5 l wody ale mineralizowanej. Zwykła woda źródlana jest identyczna do wody z kranu, więc nieopłaca się kupować. A taka wysokozmineralizowana dostarcza sporo do organizmu.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena