× Zdrowe odżywianie

Olej z czarnuszki

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #30256 przez jasmin
Replied by jasmin on topic Olej z czarnuszki
Też tak uważam, że trzeba zrobić przerwę a poźniej ewentualnie powtórzyć kurację.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #30258 przez raviola
Replied by raviola on topic Olej z czarnuszki
Jasmin, a jak ci idzie kuracja olejem? Ja tak sie przejęłam informacją, że może drażnić śluzówkę żołądka, że zaczęłam się stresować i wydawało mi się, że właśnie całkiem na czczo drażni mi żołądek. Ale zaczęłam popijać go niewielką ilością soku lub jogurtu i już jest dobrze. :)

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #30261 przez jasmin

raviola napisał: Jasmin, a jak ci idzie kuracja olejem? Ja tak sie przejęłam informacją, że może drażnić śluzówkę żołądka, że zaczęłam się stresować i wydawało mi się, że właśnie całkiem na czczo drażni mi żołądek. Ale zaczęłam popijać go niewielką ilością soku lub jogurtu i już jest dobrze. :)

Być może drażnią nasionka ale nie olej, ja sporo czytałam i wszedzie pisze, że olej jest łagodny na śluzówkę żołądka, nie drażni a wręcz pomaga.
Nie mam problemów z przyjmowaniem ale popijam... wodą czy lnem...i nic się nie dzieje.
Na razie nie mogę za wiele powiedzieć ale tak jakby twarz jest bardziej wygładzona :ohmy:
Trzeba czasu żeby dokładnie ocenić ale czytałam, że doroczynne działanie zaczyna się już po kilku dniach...

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #30264 przez raviola
No to dobrze. Ja chyba jestem podatna na sugeste i dlatego tak przejęłam się tą, że czarnuszka może podrażniać żołądek, bo mam skłonność do zapaleń śluzówki. Ale teraz będę olej popijać. Ja widzę prawie od razu efekt przeciwzapalny, bo łatwiej zgina mi się palec. I teraz widzę, że obrzęk na złamanym stawie wyraźnie się spłaszcza. A to dopiero początek kuracji. :)

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #30265 przez jasmin
No i fajnie, ze pomaga, to najważniejsze a co do zapaleń śluzówki to ja już kilka lat żyję z zanikiem śluzówki.
Muszę uważać żeby nie jeść czy pić czegoś co podrażnia a ten olej naprawdę nie podrażnia bo zaraz bym to czuła.
Poszperałam w necie i pisało, ze nie tylko nie podrażnia ale wręcz pomaga utrzymać śluzówkę w dobrym stanie więc kto wie... może u mnie cuda zdziała?

> Benjamin Franklin
Za tę wiadomość podziękował(a): raviola

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #30266 przez raviola
To super, nie będę już musiała się tak przejmować, że przed olejem zjadłam np jakiś owoc.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #30304 przez jasmin

raviola napisał: To super, nie będę już musiała się tak przejmować, że przed olejem zjadłam np jakiś owoc.

Na pewno lepiej przyjąć olej na czczo ale myślę, że jak się zje np owoc to chyba nie zaszkodzi bo sam olej trochę ciężko przełknąć.
Raviolka, jak twój staw, odczuwasz naprawdę poprawę?
Ja nadal go piję, mój trochę patrzy z niedowierzaniem ale niech mu będzie :cheer:

> Benjamin Franklin

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena