× Zdrowe odżywianie

jak kupować orzechy?

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #26853 przez Aleksandra
jak kupować orzechy? was created by Aleksandra
Nie mam ostatnio szczęście do orzechów. Co kupię to albo co drugi w środku czarny, albo jakieś wysuszone, że nie dadzą się wyłupać. Macie jakieś swoje patenty na rozpoznanie które orzechy są dobre? W ostatnio kupionej partii zauważyłam np. ze niektóre orzechy są już lekko pęknięte. Może to powinno je dyskwalifikować?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #26856 przez halina
Replied by halina on topic jak kupować orzechy?
Słyszałam, że dostawcy orzechów je moczą, żeby ważyły więcej więc może to moczenie ma taki wpływ na orzechy? Ja kupuję orzechy na stoiskach, gdzie są na wagę i jakieś sa rozłupane, żeby ocenic jak wyglądają i wtedy praktycznie nie ryzykuje się.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #26868 przez tysia
Replied by tysia on topic jak kupować orzechy?

halina napisał: Słyszałam, że dostawcy orzechów je moczą, żeby ważyły więcej więc może to moczenie ma taki wpływ na orzechy? Ja kupuję orzechy na stoiskach, gdzie są na wagę i jakieś sa rozłupane, żeby ocenic jak wyglądają i wtedy praktycznie nie ryzykuje się.

ja mam ten sam sposób na kupno orzechów. Często w galeriach handlowych są takie stoiska ze świeżymi bakaliami ;)

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #26891 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic jak kupować orzechy?
Gdyby były rozłupane do sprawdzenia jak wyglądają wewnątrz to nie byłoby sprawy. Ale jak są zapakowane w siatkę to nic nie widać i trzeba kupować kota w worku.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #26900 przez blondie
Replied by blondie on topic jak kupować orzechy?
Olu, jak te trefne orzechy były pakowane to pewnie jest etykieta z nazwą producenta albo dystrybutora. Może podasz ją tu, byśmy wiedzieli czego się wystrzegać.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #26905 przez Aleksandra
Jakaś etykieta jest, chyba dystrybutora. Jak wrócę do domu to sprawdzę i dam znać.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #26970 przez Aleksandra
Już myślałam, żeby sobie odpuścić, ale znowu co orzech to czarny w środku, a niektóre całkiem pomarańczowe, diabli wiedzą czym nasączone, bo przecież to nie jest normalny kolor orzecha.
Dystrybutor FH Nowalijka z Piotrkowa Trybunalskiego. Może mają też dobre orzechy, ale ja już od nich nie kupię żadnych. :(

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena