× Zdrowe odżywianie

Jak ugotować amarantusa

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #26483 przez stobejczyk
Jak ugotować amarantusa was created by stobejczyk
Naczytałam się o dobrodziejstwach amarantusa. Kupowałam taki prażony amarantus jak prażony ryż. Ostatnio kupiłam nasiona, taka niby kasza, ale upiornie twarde te ziarenka. Wyczytałam w necie, żeby gotować 10 min wody 2x tyle co amarantusa. I gucio. Spaliłam już 3 razy, bo po 10 min był nadal twardy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #26490 przez Inka
Replied by Inka on topic Jak ugotować amarantusa
Ja kiedyś gotowałam na parze i gotował się dobre pół godziny a potem jeszcze dochodził z godzinę. No ale na parze zawsze dłużej się gotuje, za to nie przypali się. Na ogół jednak kupuję mąkę amarantusową i nie ma takich problemów, tyle tylko, że trzeba ją mieszać z pszenną. Ale warto, bo amarantus ma dużo wartości odżywczych.

Ciesz się życiem, póki możesz
Za tę wiadomość podziękował(a): stobejczyk

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #26501 przez stobejczyk
Replied by stobejczyk on topic Jak ugotować amarantusa
A na parze to znaczy jak, ja mam garnek z dziurami a to takie drobne ziarenka.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #26547 przez Inka
Ja mam garnek 3-częściowy czyli jeden na wodę oczywiście i 2 nakładki: jedna z dziurami do gotowania warzyw a druga z pełnym dnem do ryżu, kaszy itp. Ale wiem już, że dziś są problemy z dostaniem takiego garnka. Ja swój kupiłam przed laty w Ikei, ale teraz go nie mają. Są oddzielne garnki elektryczne do gotowania ryżu, ale wszystkie mają teflonowe miski, a wiadomo jak trwały jest teflon. :( Możesz ewentualnie spróbować dopasować miseczkę do tej nakładki z dziurami, bo kiedyś sprzedawca w sklepie proponował mi elektryczny garnek z dziurkowaną wkładką i do tego dodatkowo plastikowa miseczka do gotowania ryżu. Ale nie kupiłam, więc nie wiem jak się sprawdza. A wracając do amarantusa, może dobrze byłoby wcześniej go namoczyć na kilka godzin i potem gotowac w tej samej wodzie?

Za tę wiadomość podziękował(a): katarzyna

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #26552 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic Jak ugotować amarantusa
Inka, dzięki za podpowiedź. Mam nakładkę-dziurawkę pasującą do większości moich garnków i dziś użyłam jej do gotowania ryżu wkładając do środka po prostu metalową miskę. Udało mi się dobrać prawie idealnie jej wielkość i ryż wyszedł doskonały. :) Jestem zachwycona i polecam, bo metoda i prosta i skuteczna.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #26668 przez stobejczyk
Replied by stobejczyk on topic Jak ugotować amarantusa
No właśnie, dzięki, jutro wypróbuje z taką miską amarantus, właśnie go namoczyłam. Plastikowej miski trochę się boję.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #26669 przez Inka
Mnie też nie podobała sie plastikowa miska do gotowania, mimo że w tym sklepowym zestawie plastik był bardzo twardy. Najlepsza jednak miska metalowa, ale szklana pewnie też sprawdziłaby się.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena