× Zdrowe odżywianie

Kawa zbozowa na zimę?

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #20307 przez ksenia
Kawa zbozowa na zimę? was created by ksenia
Czytam właśnie fajną książkę z pogranicza medycyny wschodniej i tam autor zaleca w zimie picie kawy zbożowej, bo rozgrzewa organizm od środka. A te rozgrzewające właściwości pochodzą i od zbóż i buraków ale głównie korzenia cykorii. Hmm ... może spróbuję. :S A Wy pijacie kawę zbożową? Jak się sprawdza? Która najbardziej zblizona smakowo do prawdziwej kawy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #20312 przez anka
Replied by anka on topic O:Kawa zbozowa na zimę?
Jak byłam dzieckiem to pijałam kawę zbożową, taka na mleku. Ale czy ogrzewała? Może, nie przywiązywałam do tego wagi. Nie wiem tez czy teraz by mi smakowała, ale myślę, że to kwestia przyzwyczajenia i do wszystkiego można się przyzwyczaić i polubić.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #20320 przez halina
Replied by halina on topic O:Kawa zbozowa na zimę?
A może w takim razie dosypywać trochę zmielonej cykorii do kawy? Kiedyś bywała chyba kawa z cykorią, bo pamiętam rosyjskie powiedzenie o dobrej kawie: wyższyj sort, biez cykoria".

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #20333 przez Kosząłkowa
Replied by Kosząłkowa on topic O:Kawa zbozowa na zimę?
Ja piję inkę :), Albo robię taki mix, trochę rozpuszczalnej kawy i trochę inki.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #20353 przez jagna
Replied by jagna on topic O:Kawa zbozowa na zimę?
halina napisał:

A może w takim razie dosypywać trochę zmielonej cykorii do kawy? Kiedyś bywała chyba kawa z cykorią, bo pamiętam rosyjskie powiedzenie o dobrej kawie: wyższyj sort, biez cykoria".

A nie lepiej wypić samą kawkę lepszej jakości a cykorię dorzucić do sałatki?

Jagna

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #20357 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:Kawa zbozowa na zimę?
Czyli zimowa sałatka z cykorii jak najbardziej. Dobrze, bo ją lubię i lubię tę właśnie goryczkę.

• Lidia
  • Gość
  • Gość
10 lata 1 miesiąc temu #20378 przez Lidia
Replied by Lidia on topic O:Kawa zbozowa na zimę?
Ja też dodawałam trochę rozpuszczalnej, bo sam smak kawy zbożowej był dla mnie dziwny:) A piłam ją wtedy jak byłam w ciąży, bo bałam się pić zwykłą kawę. Teraz z kolei pijam mało kawy a przerzuciłam się na yerba mate. Zrobiłam to z wielkim smutkiem bo kawę uwielbiam, aleniestety zbytnio mi drazni żołądek. A yerba procz tego ze pobudza to jest tez mega zdrowa. Cięzko się na poczatku przyzwyczaić do smaku, ale później jest już tylko lepiej:)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena