× Zdrowe odżywianie

życie bez soli

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #12408 przez felicja
Replied by felicja on topic O:życie bez soli
I tak trzymać! A jak dzidziuś już się urodzi to radzę Ci podtrzymać dobre nawyki z okresu ciąży. Nie chodzi o to, żeby na stałe żyć bez soli, bo ona też jest potrzebna, ale żeby przynajmniej nie dosalać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Jaga
  • Autor
  • Gość
  • Gość
11 lata 7 miesiąc temu #12425 przez Jaga
Replied by Jaga on topic O:życie bez soli
Taka dieta bezsolna jest naprawdę skuteczna przy nadciśnieniu. Ja w ciąży też miałam nadciśnienie i także miałam zalecenie odstawienia soli. No i przy okazji odkryłam, że są inne smaki niż słony i teraz solę umiarkowania, a wcześniej naprawdę sól do wszystkiego, mąż się śmiał że nawet herbatę solę. :laugh:

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #12438 przez katarina87
Replied by katarina87 on topic O:życie bez soli
Cześć wszystkim,
dopiero się zarejestrowałam i Wasza dyskusja o życiu bez soli mnie skusiła na pierwszą wypowiedź.

Ja nie mogę sobie wyobrazić jedzenia bez soli. Od dziecka znam "słoną kuchnię". Czasem jak zdarza się czegoś nie dosolić, to mam wrażenie, że jedzenie jest bez smaku.
Ale niestety obawiam się, że dogadzanie sobie trzeba będzie w końcu skończyć, bo dla organizmu słona kuchnia na dłuższą metę nie jest za dobra.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #12447 przez jolka
Replied by jolka on topic O:życie bez soli
Katarina, radzę Ci zmienić nawyki, bo sól to okropne paskudztwo. Mam nadzieję, że przynajmniej używasz soli kamiennej a nie warzonej. Używaj więcej ostrych przypraw, wtedy nie poczujesz braku soli, zwłaszcza że szczerze mówiąc, słony smak nie należy do wyrafinowanych. ;)

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #12481 przez zielona
Replied by zielona on topic O:życie bez soli
Dodatkowo sól zatrzymuje wodę,powodując obrzęki.

zielona jestem...

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #12561 przez meg
Replied by meg on topic O:życie bez soli
katarina87 napisał:

Czasem jak zdarza się czegoś nie dosolić, to mam wrażenie, że jedzenie jest bez smaku.

To tylko złudzenie. Ja też kiedyś sporo soliłam i dopiero od czasu gdy ograniczyłam sól docierają do mnie różne smaki. I wiesz co? Zaczęłam odróżniać smak soli, rozpoznam smak soli warzonej (obrzydliwa i gorzka) od kamiennej czy morskiej. ;)

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #12596 przez magda
Replied by magda on topic O:życie bez soli
A ja czytałam niedawno o badaniach dowodzących, że sól wcale nie wpływa na nadciśnienie. ;)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena