× Zdrowe odżywianie

odzwyczajanie od słodzenia

Więcej
6 lata 7 miesiąc temu #39744 przez wiewióra
Replied by wiewióra on topic odzwyczajanie od słodzenia
W szkole średniej udało mi się odzwyczaić od słodkiej herbaty i kawy, której smak wówczas dopiero poznawałam. Nie robiłam tego stopniowo, tylko od razu przestałam słodzić picie. Udało się. Niestety z uległością do słodyczy nadal walczę i się nie udaje :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #41560 przez halinka11
Replied by halinka11 on topic odzwyczajanie od słodzenia
Nie rozumiem czemu porównujecie stosowanie ksylitolu albo stevii zamiast cukru do e-papierosów i zwykłych fajek... To zupełnie co innego. Jeśli chcesz zrezygnować z cukru, ale lubisz słodkie, to ksylitol będzie lepszy, bo stevia ma trochę gorzkawy posmak. Ksylitol jest dużo zdrowszy od cukru, więc ja bym się spierała ze stwierdzeniem, że wtedy nie odzwyczaisz się od słodzenia. Po prostu będziesz słodzić czymś innym, a to już dużo daje. Ja cukier odstawiłam sama z siebie, po protu pewnego dnia stwierdziłam, że cukier strasznie psuje smak herbaty...i przestałam słodzić ;)

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #41561 przez felicja
Replied by felicja on topic odzwyczajanie od słodzenia
Chyba mnie nie zrozumiałaś Halinko. Chodziło mi o to, że jeśli ktoś chce odzwyczaić się od słodzenia ( jak w temacie tego wątku) to stewia czy ksylolit mu w tym nie pomogą. Tak jak e-papierosy nie pomogą pozbyć się nałogu palenia.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #41562 przez Maja
Replied by Maja on topic odzwyczajanie od słodzenia
dokładnie. Choć ja na początku przeszłam na brązowy cukier potem na cukier brzozowy i teraz wcale nie słodze. Wkońcu cukier to biała śmierć :/ - jak to mówią

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena