× Zdrowe odżywianie

odzwyczajanie od słodzenia

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #11775 przez karolina
Replied by karolina on topic O:odzwyczajanie od słodzenia
Batonik też może być niezły, jeśli stanowi krok w kierunku odzwyczajania się od słodzenia herbaty. Wszystko zależy od tego ile tego batona zjesz do jednej herbaty. Ja odzwyczajałam się od słodzenia zagryzając gorzką herbatę herbatnikiem, albo nawet batonem. Na początku było to pół batonu na kubek herbaty ale szybko doszłam do 1 kęsa a potem nie był w ogóle potrzebny. Trzeba tylko cały czas pamiętać, że ten baton jest środkiem a nie celem. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• zdecydowana
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #11811 przez zdecydowana
Replied by zdecydowana on topic O:odzwyczajanie od słodzenia
Najlepiej odzwyczajać się od czegokolwiek radykalnie tj. postanawiam, że od jutra nie słodzę, nie palę itd i trzymać się tego. Na początku trudno, ale da się to zrobić, wystarczy odrobina samodyscypliny. ;)

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #11937 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:odzwyczajanie od słodzenia
Nie każdy ma tyle samodyscypliny i lubi się umartwiać. Myślę, że już lepszy sposób Kasieńki i Karoliny. Bezboleśnie można osiągnąć to samo co drakońskim odstawieniem cukru.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #11993 przez olga
Replied by olga on topic O:odzwyczajanie od słodzenia
A jeszcze lepiej nie przyzwyczajać dzieci do słodzenia napojów i wtedy nie będzie problemów w wieku dorosłym. Moje prawie w ogóle nie słodzą herbaty, piją dużo wody, nie pijają soków z kartonów, bo są dla nich za słodkie. I nie musiały wcale odzwyczajać się od cukru, bo nie przyzwyczaiły się.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #12007 przez jagna
Replied by jagna on topic O:odzwyczajanie od słodzenia
Nie każdy miał takie szczęście, że nie przyzwyczajano go do cukru w dzieciństwie, a właściwie to nawet w wieku niemowlęcym. ;) Ale łatwo można odzwyczaić się metodą małych kroczków, czyli słodzić coraz mniej. Ja przeszłam przez to bezboleśnie i teraz czasami pozwalam sobie tylko na szaleństwo z kawą cappucino czy mokate Nescafe. A herbaty czy normalnej kawy już nie słodzę. No i nie pijam słodzonych napojów czy soków.

Jagna

• dorota
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu #12009 przez dorota
Replied by dorota on topic O:odzwyczajanie od słodzenia
trzeba przyzwyczajać się stopniowo, jeśli ktoś słodzi 2 łyżeczki to powinien zacząć słodzić jedną, a potem pół. To zależy co pijemy, herbatę owocową można w ogóle nie słodzić, do czarnej z cytryną pół łyżeczki lub sok z malin. Do kawy z mlekiem czy śmietanką pół łyżeczki lub płaska łyżeczka. to moja recepta. :silly:

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #14614 przez Agnes
Replied by Agnes on topic O:odzwyczajanie od słodzenia
U mnie egzamin zdało stopniowe ograniczanie cukru. Jeszcze rok temu sypałam 2 czubate łyżeczki cukru do kawy czy herbaty! :woohoo: A teraz nie słodzę w ogóle. Trochę trwa takie odzwyczajanie się, ale bezbólowe, dlatego polecam. :)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena