× Zdrowe odżywianie

owoce

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #9983 przez rybka
owoce was created by rybka
Zauważyłam dzisiaj na winogronach dziwny nalot. Winogrona były oczywiście dobrze płukane pod bieżącą wodą, ale jak wyschły to pojawił się na nich brudny nalot. Pewnie to pozostałości jakichś oprysków.:angry: Nie wiecie jak to usunąć? Przecież nie będę gotować winogron.:dry: A w ogóle to zauważyłyście, że pełno jest owoców importowanych a rzadkością są nasze swojskie owoce typu śliwki czy gruszki. A jeśli już pojawią się to jakieś niedojrzałe albo przejrzałe. Dobrze, że przynajmniej jabłka mamy nasze, chociaż kto wie czy są nasze.:S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #9989 przez Wega
Replied by Wega on topic O:owoce
Niestety wszystkie owoce z importu mają na sobie mnóstwo chemii i dlatego ja kupuję przede wszystkim polskie owoce.A dostać je można po prostu na rynku warzywnym, do wyboru, do koloru, nic tylko wybierać.:) W marketach są praktycznie tylko importowane, bo to są wielkie sieci zagraniczne i robią hurtowe zakupy na świecie. I potem masz takie winogrona i brzoskwinie, które na zewnątrz dziwnie wysychają psując się jednocześnie w środku.;)

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #10001 przez rybka
Replied by rybka on topic O:owoce
Szczęściara z ciebie, że masz rynek w pobliżu, dla mnie byłaby to całodzienna wyprawa.:(

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #10016 przez Wega
Replied by Wega on topic O:owoce
Nie przesadzaj, napewno w twojej dzielnicy jest rynek, tylko o nim nie wiesz.Moze nie we wszyskie dni, ale conajmniej 2x w tygodniu. W ostateczności są stragany warzywno-owocowe.;)

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #10023 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:owoce
Ja najpierw płuczę owoce starannie pod bieżącą wodą a potem spryskuję dodatkowo wodą z dodatkiem sody. Nie wiem na ile neutralizuje to wszelakiego rodzaju pestycydy i inne chemikalia ale przynajmniej psychicznie lepiej z tym się czuję.;)

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #10073 przez sabina
Replied by sabina on topic O:owoce
A nie chcesz wypróbować tego płynu: http://www.cyberbaba.pl/content/view/691/91/. Ja właśnie przymierzam się.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #10079 przez rybka
Replied by rybka on topic O:owoce
Fajnie, tylko skąd wziąść wyciąg z pestek winogron?

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena