× Zdrowe odżywianie

O:co radzicie na wzdęcia

• Joanna
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 3 miesiąc temu #8814 przez Joanna
co radzicie na wzdęcia was created by Joanna
Cos z trawieniem u mnie nie najlepiej, zwłaszcza ostatnio, bo często miewam wzdęcia. Nie jestem gruba a brzuch miewam jak balon a jak wzdęcie minie to znowu mam płaski brzuch. Wiem, że nie powinnam jeść kapusty itp. Ale co radzicie jeść by wzdęciom zapobiegać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #8822 przez maja_78
Replied by maja_78 on topic O:co radzicie na wzdęcia
Szklanka soku z cytryny z woda. Bierzesz sok z polowki cytryny, dopelniasz do pelnej szklanki woda i wypijasz na czczo. Mozesz doslodzic miodem.Napoj nie powinien byc bardzo zimny, raczej temp pokojowa (mozna podgrzac w mikrofali). Bardzo skuteczny.:)

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #8831 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:co radzicie na wzdęcia
Kapustę można jeść tylko trzeba dodawać sporo kminku. Ja zresztą mielony kminek dodaję nawet do sosu do surówki z kapusty. A czy Ty przpadkiem nie jesz zbyt szybko? Przy łapczywym jedzeniu łyka się powietrze a to prosta droga do wzdęcia.

• Joanna
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 3 miesiąc temu #8837 przez Joanna
Replied by Joanna on topic O:co radzicie na wzdęcia
Bardzo wolno nie jem, ale szybko też nie. No i czasami mam wzdęcia a czasami ich nie ma, więc to chyba nie jest związane z szybkością jedzenia.:S

Więcej
12 lata 3 miesiąc temu #8853 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:co radzicie na wzdęcia
Ale może tylko czasami jesz za szybko, gdy jesteś w stresie albo coś ci szczególnie smakuje. Jeśli wzdęcia masz tylko od czasu do czasu to zwróć uwagę w jakich okolicznościach pojawiają się, co i jak jadłaś itp. To może naprowadzić cię na przyczynę.

• monika
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 3 miesiąc temu #8868 przez monika
Replied by monika on topic O:co radzicie na wzdęcia
Mnie zdarzaja sie czasami wzdecia (ale komu nie?), chociaz sporadycznie. Pomaga mi masowanie brzucha. Zaczynam ruchami okreznymi w okolicach pepka, potem powoli przesuwam sie w dol brzucha. Moze przy jakichs chronicznych wzdeciach to nie pomoze, ale przy takich od czasu do czasu z pewnoscia tak.:)

• boonia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
12 lata 3 miesiąc temu #8883 przez boonia
Replied by boonia on topic O:co radzicie na wzdęcia
To może śmiesznie zabrzmi, ale pamiętam, że jako dziecko - gdy tylko zabolał mnie brzuch - grzebałam paluchem w pępku i ból szybko mijał.;) Myślę teraz, że to był właśnie swego rodzaju instynktowny masaż.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena