× Zdrowe odżywianie

siemię lniane

Więcej
12 lata 6 miesiąc temu #8456 przez sylwia
Replied by sylwia on topic O:siemię lniane
malutka napisał:

Ale martwi mnie, Sylwio, że Twojej znajomej picie siemienia nie pomogło na wrzody, bo może mnie też nie pomoże.:(

Gdyby nie pomagało to nie piłaby. Problem w tym, że ona swoim sposobem odżywiania i stylem życia aż prosi się o wrzody więc powracają. No i może do końca nie są wyleczone.:S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Fionka
  • Gość
  • Gość
12 lata 5 miesiąc temu #8546 przez Fionka
Replied by Fionka on topic O:siemię lniane
Ja siemię pijam od wielu lat i nie zauważyłam żeby mi szkodziło. Mam wiecznie odnawiające sie zapalenia żołądka i siemie autentycznie mi pomaga, inaczej musiałabym brać jakąś chemię. Zresztą na początku grzecznie wykupywałam leki przepisane przez gastrologa ale okazało się, że one zaleczają nieżyt i jakiś czas po odstawieniu leków wszystko wraca. W związku z tym przestałam chodzic po doktorach i tylko piję siemie. Nawroty mam na przedwiośniu i jesienią więc wtedy jestem na "kisielku", potem odstawiam.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #8552 przez malutka
Replied by malutka on topic O:siemię lniane
I pijasz razem z nasionami czy sam płyn?

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #8570 przez sylwia
Replied by sylwia on topic O:siemię lniane
Książkowo powinno się odcedzić ale jeśli pija się gęsty odwar czyli taki kisiel, to trudno oddzielić nasiona i praktycznie pija się z nimi. Chyba nie szkodzi, tylko że same nasiona działają na zaparcia więc może przeczyszczą?

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #8578 przez mroowa
Replied by mroowa on topic O:siemię lniane
Z tego co ja wiem to osłonowo na żołądek działa odwar z nasion (trzeba leciutko podgotowywać przez 10-15 min) a na zaparcia stosuje się zmielone nasiona po wcześniejszym zalaniu letnią wodą na ok. godziny aby spęczniały.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #8609 przez malutka
Replied by malutka on topic O:siemię lniane
Czyli ten odwar powinno się przecedzać, bo inaczej może przeczyścić, czy tak? Problem w tym, że robi się kisiel i tego nie da się przecedzić.;)

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #8613 przez jagna
Replied by jagna on topic O:siemię lniane
Marudzisz Malutka, nic się nie stanie jak połkniesz kilka nasion.;)

Jagna

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena