× Zdrowe odżywianie

siemię lniane

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #8342 przez malutka
siemię lniane was created by malutka
Mój pies ma problemy trawienne i wet zaleciła podawanie mu naparu z siemienia lnianego. O dziwo, pies nawet chętnie to pije i zauważyłam, że bardzo poprawiła mu się sierść, teraz jest tak błyszcząca, że tylko na wystawę gdyby były takie dla wielorasowvów ;) . Przy okazji parzenia tego kisielku ja też zaczęłam popijać, bo podejrzewam u siebie stan zapalny żołądka. No i zastanawiam się teraz czy to siemię można dłużej pić, zy tylko sam napar (ten kisielek) czy można z nasionami... Słyszałam, że z nasionami trzeba ostrożnie. wiecie cos na ten temat?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #8349 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:siemię lniane
Moim zdaniem zawsze trzeba pamiętać o zasadzie "co za dużo, to nie zdrowo". Ale co to znaczy "dłużej pić"? kilka tygodni, miesięcy, całe lata? Zapisywane sa kuracje siemieniem na zapalenie żołądka więc chyba można pić do wyleczenia.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #8353 przez margot
Replied by margot on topic O:siemię lniane
Kiedyś czytałam, że olej lniany zwiększa ryzyko przedwczesnych porodów więc może długotrwałe picie siemienia też.:S

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #8359 przez sylwia
Replied by sylwia on topic O:siemię lniane
Moja znajoma od lat pija siemię. Ma wrzody, które dają jej się we znaki szczególnie wiosną i jesienią i wtedy to już regularnie pije, dzień w dzień. I wypija wszystko, łącznie z nasionami. I ma się dobrze. Wrzody zresztą też, bo wracają wraz z sezonem wrzodowym:angry: ;)

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #8373 przez malutka
Replied by malutka on topic O:siemię lniane
Nie jestem w ciąży a pies tym bardziej, więc przedwczesny poród nam nie grozi. Ale martwi mnie, Sylwio, że Twojej znajomej picie siemienia nie pomogło na wrzody, bo może mnie też nie pomoże.:(

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #8386 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:siemię lniane
Z pewnością siemię pomaga, tylko trzeba wrzody do końca wyleczyć a nie tylko zaleczyć i nie wracać po kuracji do wrzodogennych nawyków (zła dieta, stres itd).;)

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
12 lata 4 miesiąc temu #8388 przez czarodziejka
Replied by czarodziejka on topic O:siemię lniane
wiecie co super działa na wrzody ?? świeżo wyciśnięty sok z białej kapusty -przetestowałam to na mojej mojej mamie ,która latami cierpiała

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena