× Zdrowe odżywianie

woda zdrowa czy nie?

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #5557 przez Vicky
Replied by Vicky on topic O:woda zdrowa czy nie?
A co sądzicie o piciu zwykłej wody tj. kranówki, tyle że przegotowanej? Moja mama zażywa jakiś lek i w ulotce piszą, żeby brała go na czczo i koniecznie popiła szklanką zwykłej przegotowanej wody. Jakie to może mieć znaczenie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• zosia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 4 miesiąc temu #5562 przez zosia
Replied by zosia on topic O:woda zdrowa czy nie?
myślę, że tych słów nie należy brać dosłownie.
chodzi chyba o to, aby woda którą popijamy tabletkę byłabez dodatków smakowych.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #5573 przez Vicky
Replied by Vicky on topic O:woda zdrowa czy nie?
Chyba nie o to chodziło w tym przypadku, bo wytłuścili informację, że ma to być przegotowana woda. To był lek na osteoporozę więc wydawało nam się, że chodzi o to, żeby nie było dodatkowych minerałów z wody mineralnej, ale przecież zwykła kranówa też ma minerały.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #5595 przez liliana
Replied by liliana on topic O:woda zdrowa czy nie?
Wydaje mi się, że w tym przypadku może też być woda źródlana lub z filtra czyli bez dużej ilości minerałów, ale przegotowana, żeby nie miała żadnych bakteri. No i przy gotowaniu chyba na dnie czajnika osadzają się minerały.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #5638 przez saszka
Replied by saszka on topic O:woda zdrowa czy nie?
Ja już mam mętlik w głowie na temat wody ... tyle sprzecznych informacji jest na ten temat co do ilości i jakości. Czytałam niedawno, że woda z butelek plastikowych nie jest zdrowa, zwłaszcza jak taka butelka, nawet nie zaczęta, stoi na słońcu, bo coś szkodliwego przechodzi do wody z plastiku. Że lepsza źródlana albo z filtra, a gdzie indziej znowu, że filtr zabiera wszystkie minerały i jest be, a źródlane wody też bywają zanieczyszczone i nigdy nie wiadomo na co się trafi. Jaką wodę Wy pijecie? Czy widziałyście gdzieś wodę mineralną w szklanych butelkach?

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #5656 przez ewelina
Replied by ewelina on topic O:woda zdrowa czy nie?
Ja pijam zwykłą kranową ale przepuszczoną przez filtr. Zatrzymuje wprawedzie minerały, ale ileż ich jest w wodzie ... wolę je dostarczać z warzyw i owoców.:) No a poza tym do gotowania np. zupy używam kranówki bez filtra. A o tym, że plastikowe butelki szkodzą też słyszałam.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #5659 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic O:woda zdrowa czy nie?
Ja mam to szczęście że woda w moim kranie jest jakościowo lepsza niż niejedna mineralna , tak więc piję kranówkę

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena