× Zdrowe odżywianie

woda zdrowa czy nie?

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #4657 przez halina
Replied by halina on topic O:woda zdrowa czy nie?
albo arbuzy czy ogórki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #5125 przez Inka
Replied by Inka on topic O:woda zdrowa czy nie?
Nie należy przesadzać z piciem dużych ilości samej wody. Może to i dobre na odchudzanie ale woda wypłukuje mikroelementy. Najlepiej pić 2 szklanki wody źródlanej z samego rana na czczo, wtedy oczyści przewód pokarmowy a nie pozbędziemy się minerałów. A w ciagu dnia pić wodę mineralną albo soki.

Ciesz się życiem, póki możesz

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #5129 przez karolina
Replied by karolina on topic O:woda zdrowa czy nie?
Obawiam się, że nie całkiem jest tak jak piszesz. Sama woda nie jest moczopędna i właśnie ona nawilża organizm. Wszystkie herbaty i prawie wszystkie zioła są moczopędne więc wypłukują minerały. Wiele warzyw i owoców też jest moczopędnych więc i soki z nich wypłukują minerały, no ale same ich dostarczają więc ok. Pochwalam zwyczaj wypijania na czczo czystej wody. 2 szklanki? hmm ... fajnie byłoby, ale nie dam rady :( .... ale jedną piję codziennie.:)

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #5134 przez jogorelka
Replied by jogorelka on topic O:woda zdrowa czy nie?
Z tego co mi wiadomo, to dietetycy i "żywieniowi eksperci" trąbią żeby faktycznie pić 2 litry wody dziennie. Ale ja nie wiem kto jest w stanie wlać w siebie tyle płynów;) Przecież w ciągu dnia jemy jakieś owoce, normalne posiłki, pijemy kawę, herbatę, więc gdzie znaleźć miejsce jeszcze na 8 szkl wody:)?? To fizycznie niemożliwe.
Sama nie przepadam za "czystą" wodą, muszę mieć ją choćby lekko gazowaną. Ale od jakiegoś czasu rano zmuszam się do wypicia szklaneczki źródlanej, bo wpływa korzystnie na przemianę materii, a z tym mam odwieczny problem:P

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #5143 przez kinga
Replied by kinga on topic O:woda zdrowa czy nie?
Dwa litry samej wody, gdy pije się inne napoje, to może rzeczywiście przesada. Ale litr da się wypić, tylko nie całymi szklankami a łykami. Jeśli postawisz w zasięgu reki butlę z wodą i co chwila wypijesz łyk to nie poczujesz tego, a nazbiera się w ciągu dnia lekko litr a nawet dwa.

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #5152 przez maja_78
Replied by maja_78 on topic O:woda zdrowa czy nie?
Potwierdzam, da sie. Ja wlasnie zaczelam stosowac metode picia malymi lyczkami. Ziarnko do ziarnka i ... pod wieczor okazuje sie, ze wypilam 1,5 l samej wody, co wczesniej bylo dla mnie nie-do-pomyslenia.;)

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #5170 przez babcia
Replied by babcia on topic O:woda zdrowa czy nie?
Ja słyszałam, że jak mało się pije to organizm przyzwyczaja się i nie wysyła sygnału do mózgu o odwodnieniu i nie odczuwamy pragnienia. Czyli jeśli mało piojemy to trzeba stopniowo przyzwyczajać się do większej ilości wody.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena