× Zdrowe odżywianie

woda zdrowa czy nie?

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2440 przez malutka
Replied by malutka on topic O:woda zdrowa czy nie?
Koleżanka mówi, że jest znacznie lepsza w smaku ale ja jej nie piłam. Miałam zamrozić i spróbować ale jakoś nie po drodze mi z tą robotą. Nie wiem co się wytrąca, koleżanka mówi, że straszny syf, ale może faktycznie to sole mineralne. No i pewnie chlor i inne środki dezynfekujące.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2445 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:woda zdrowa czy nie?
Z tym mrożeniem wody to chyba jednak przesada. Prościej przefiltrować przez filtr. Samo gotowanie zabija drobnoustroje a filtr zatrzymuje dodatkowo wszelką chemię. No i poza tym tyle różnego świństwa jemy na codzień i nawet o tym nie wiemy, więc te trochę "syfu" z wody to drobiazg.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2454 przez blondynka
Replied by blondynka on topic O:woda zdrowa czy nie?
Jeśli przegotujesz wodę i odstawisz to tez wytrąci się osad (to co twoja koleżanka nazywa syfem) więc chyba nie ma sensu mrozić i potem rozmrażać.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2455 przez malutka
Replied by malutka on topic O:woda zdrowa czy nie?
Chyba macie rację. Kumpelka mówiła mi coś o zmianie struktury wody w czasie zamrażania ale nie słuchałam jej uważnie i nie mogę nic więcej na ten temat napisać. One zresztą jest chyba trochę nawiedzona.

Więcej
13 lata 8 miesiąc temu #2477 przez Annamaria
Replied by Annamaria on topic O:woda zdrowa czy nie?
Najlepiej jest mieć własne ujęcie wody głębinowej. Znajomi tak mają i piją wodę prosto z kranu, nawet nie gotują jej. A do tego jaka smaczna!

Więcej
13 lata 5 miesiąc temu #3452 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:woda zdrowa czy nie?
Właśnie wyczytałam, że na cellulit trzeba pić 2l samej wody dziennie, niezależnie od innych płynów. Jakoś nie wyobrażam sobie abym miała pić 1 wielką butlę i jeszcze drugą małą. Ale może jednak trzeba się przełamać?:unsure: Tylko jakie zadanie ma ta woda? Usuwanie toksyn? Ziółka tez usuwają i pewnie lepiej niż sama woda. :S

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #3980 przez milena
Replied by milena on topic O:woda zdrowa czy nie?
Słuchajcie, kupiłam sobie dzbanek z filtrem. Woda wychodzi całkiem przejrzysta, bez osadu, ale jak postoi to robi się trochę mętna. Nie wiecie dlaczego? Czy to normalne?

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena