× Zdrowe odżywianie

woda zdrowa czy nie?

• Ola
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 6 miesiąc temu #784 przez Ola
woda zdrowa czy nie? was created by Ola
Ostatnio wyczytałam, że picie wody w ilościach 3 litry dziennie (poza posiłkami) jest niezdrowe, a wręcz szkodliwe dla organizmu. Zaś z drugiej strony w innym artykule znalazłam wywód, jaka to dobroczynna jest woda i że człowiek powinien pić co najmniej 3 litry dziennie. Sama już nie wiem, co mam myśleć na ten temat... Pomocy!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #785 przez norcia
Replied by norcia on topic woda zdrowa czy nie?
Wydaje mi się, że to zależy od człowieka. Nie można przecież zalecać jednej dawki dla chłopa ważącego 100 kg i dla drobnej 50 kilogramowej kobiety. Ja należę do tych drobnych i w sumie piję 2-2,5 l płynów(czyli tak jak zalecają [url=kobiety]tutaj[/url]), w tym głównie różne herbaty, zupy itp. Zauważyłam, że jak piję mniej to mam pewne problemy zdrowotne np suche oko, zapalenie korzonków, zaparcia. Jeśli jesz dużo chleba razowego musisz więcej pić, jeśli ćwiczysz - też. Jeśli mało się ruszasz i jesz bardzo dużo warzyw i owoców to na pewno potrzebujesz mniej wody. Poeksperymentuj sama.

• agnes
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 6 miesiąc temu #789 przez agnes
Replied by agnes on topic woda zdrowa czy nie?
Płyny typu herbata czy sok sa w wiekszości wydalane przez nerki więc nadmiar może je obciążać. Z kolei czysta woda pita między posiłkami zatrzymuje się w organizmie więc może sprzyjać tworzeniu się obrzęków. Najlepiej więc pić pół na pół: czysta wode i soki, herbaty, zupy. Co do ilości zgadzam sie z Norcią. Ja też nie jestem wielkoludem i w sumie piję nie wiecej jak 2 l płynow i dobrze mi z tym (w lecie, jak jest goraco oczywiscie wiecej).
Czy w artykule, o ktorym piszesz polecali pic 3 l SAMEJ WODY między posiłkami? Nie wyobrażam sobie tego.:huh:

• myszka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 6 miesiąc temu #811 przez myszka
Replied by myszka on topic woda zdrowa czy nie?
Ja samej wody w ogole nie pije. Pije tylko herbaty i soki i tez mi z tym dobrze.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #844 przez jagoda
Replied by jagoda on topic woda zdrowa czy nie?
Ciekawa jestem tego artykułu o 3 l wody. Może to dotyczyło osób intensywnie ćwiczących? Albo okresów upałów? Nie wyobrażam sobie 3 l płynów w normalnych warunkach, chyba żaby by mi się zalęgły w żołądku.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #1021 przez asiulandia
Replied by asiulandia on topic woda zdrowa czy nie?
bardzo lubię wode i duzo jej wypijam ale nigdy nie
sprawdzam ile.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #1022 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic woda zdrowa czy nie?
Łatwo sprawdzić. Jedna szklanka to 200 ml, wystarczy policzyć ile szklanek wypijasz. Ważne jest, żeby uzupełniać wystarczającą ilość płynów w ogóle czyli jakieś 2,5 l włączając w to i herbatę czy kawę i zupę itd. Warto więc sprawdzić raz, żeby wiedzieć czy jest coś do poprawienia czy ok.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena