× Zdrowe odżywianie

cholesterol - rzeczywiście taki zły?

• anita
  • Autor
  • Gość
  • Gość
14 lata 2 miesiąc temu #763 przez anita
Replied by anita on topic O:cholesterol - rzeczywiście taki zły?
kamilka napisał:

... niektóre tłuste ryby (np. łosoś, makrela, śledzie).

Tak, ale nie należy przesadzać z tłuszczem rybim w kapsułkach, bo nadmiar omega-3 może zaburzać przemianę innych kwasów tłuszczowych. Najlepiej jeść ryby, bo wtedy nie ma ryzyka przedawkowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• anula
  • Autor
  • Gość
  • Gość
14 lata 2 miesiąc temu #777 przez anula
Replied by anula on topic O:cholesterol - rzeczywiście taki zły?
A mnie lekarz mówił, że jajka wcale nie są takie szkodliwe pod względem cholesterolu, a mają dobre białko i lecytynę. Więc może jedz jajka ale nie na boczku.

Więcej
13 lata 2 miesiąc temu #5677 przez andrea
Replied by andrea on topic O:cholesterol - rzeczywiście taki zły?
Słyszałam, że zbyt wysoki poziom cholesterolu HDL też jest niedobry, bo wtedy dochodzi do zaburzeń wchłaniania wit.A.:dry: Wiecie coś na ten temat?

• iwona
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 1 miesiąc temu #5804 przez iwona
Replied by iwona on topic O:cholesterol - rzeczywiście taki zły?
To ciekawe, skąd masz taka wiadomość? Ja akurat mam za duży poziom dobrego cholsterolu a niski złego i sądziłam, że to dobrze. Teraz już nie jestem tego taka pewna, bo mam też tzw. kurzą ślepotę, mimo że dobrze odżywiam się i nie powinno mi brakować wit.A. Może więc powinnam np. odstawić oliwę z oliwek i zacząć używać smalcu?

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #5815 przez andrea
Replied by andrea on topic O:cholesterol - rzeczywiście taki zły?
To byla krotka wiadomosc radiowa i nie znam szczegolow, ale tez jestem zainteresowana, bo mam wysoki poziom HDL'u. Gdybys sie dowiedziala czego wiecej, to prosze daj tu znac.

Więcej
13 lata 1 miesiąc temu #5836 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:cholesterol - rzeczywiście taki zły?
iwona napisał:

Ja akurat mam za duży poziom dobrego cholsterolu a niski złego i sądziłam, że to dobrze. Teraz już nie jestem tego taka pewna, bo mam też tzw. kurzą ślepotę, mimo że dobrze odżywiam się i nie powinno mi brakować wit.A. Może więc powinnam np. odstawić oliwę z oliwek i zacząć używać smalcu?

Raczej zacznij zażywać dodatkowo witaminę A w kapsułkach i obserwuj czy są jakieś zmiany, tzn. czy lepiej widzisz.

• iwona
  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 1 miesiąc temu #5846 przez iwona
Replied by iwona on topic O:cholesterol - rzeczywiście taki zły?
Kiedyś robiłam kurację witaminą A, ale okulistka mi powiedziała, że jeśli po 3 tygodniach nie będzie poprawy, to żeby więcej nie brać. Wiem, że są przeciwwskazania do zażywania suplementów tej witaminy, bo może np. prowokować ataki arytmii serca, a mnie zdarzają się epizody arytmii.:( Więc odstawiłam kapsułki, ale teraz zastanawiam się czy nie zacząć po prostu jeść w dużych ilościach marchewkę, morele itp, bo wtedy chyba nie ma obawy przedawkowania.:unsure:

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena