× Zdrowe odżywianie

żyć bez chleba?

• regina
  • Gość
  • Gość
11 lata 6 miesiąc temu #11872 przez regina
Replied by regina on topic O:żyć bez chleba?
Ja wychowałam się na wsi. Była nas w domu spora gromadka i mama sama piekła chleb, trochę z oszczędności, bo miała własne składniki a trochę z braku czasu na dojazd do sklepu. I taki chleb z pieca był dla mnie oczywistością, piekło się raz na tydzień kilka bochenków i jadło cały tydzień, bo ten chleb w ogóle nie psuł się. :) Potem, jak wyjechałam z domu na studia, to tez przywoziłam do akademika chleb od mamy i była uczta dla współlokatorek. A chleba ze sklepu długo nie mogłam jeść i gdybym chciała to pewnie łatwo przyszło by mi odzwyczajenie się od chleba w ogóle. Z czasem jednak przyzwyczaiłam się do tego sklepowego zapychacza, ale od święta piekę własny chleb. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #11875 przez Mniamek
Replied by Mniamek on topic O:żyć bez chleba?
Zgadzam się z jedną z powyższych opinii nic tak nie smakuje jak to co własnoręcznie zrobione! a chlebek to już szczególnie! Jasne, że trochę z tym zabawy, żeby go zrobić ale jak już jest gotowy, a cały dom przeniknie zapachem świeżo upieczonego chleba to jest po prostu bajka!!!

www.mniami.pl moim zdaniem najlepsze przepisy!

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #11971 przez norcia
Replied by norcia on topic O:żyć bez chleba?
Widziałam niedawno statystyki pokazujące jak drastycznie spada u nas spożycie chleba. Zauważyłyście to u siebie? Jeśli mniej jecie to dlaczego? z powodu ceny? a może diety?

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #11972 przez Teresa Stachurska
Replied by Teresa Stachurska on topic O:żyć bez chleba?
Dzień dobry :) Polecam dużo i dokładnie - http://www.stachurska.eu/?category_name=w-kwestii-formalnej

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #11975 przez Mniamek
Maleje zapewne z obu wymienionych powodów:) chlebek jest smaczny, a taki świeży to już w ogóle niebo w gębie, ale nie jest on niezbędny w naszej diecie... Dlatego często wśród osób, które próbują zrzucić zbędne kg odpada z menu jako pierwszy... a cena, no cóż niektóre chleby, zwłaszcza te nieco bardziej wyszukane, kosztują i to nie mało... mi się zdarzyło nieopatrznie kupić kawałek chleba na wagę (wcale nie przesadnie duży kawałek) za 12 zł :/

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #11988 przez margot
Replied by margot on topic O:żyć bez chleba?
Wiesz Mniamku, że ja tez kiedyś skusiłam się na taki chlebek na wagę i też zadziwiła mnie cena, a chleb był dosyć dobry ale nie powalający. Od jakiegoś czasu jem znacznie mniej chleba ale to chyba dlatego, że przerzuciłam się na razowiec, a on jest bardziej sycący i nie mozna dużo go zjeść.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #11995 przez Mniamek
krótko mówiąc dobry chlebek nie jest zły ;) ale tez nie jest niezbędny...

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena