× Zdrowe odżywianie

łosoś dziki vs hodowlany

Więcej
13 lata 2 tygodni temu #6284 przez amanda
łosoś dziki vs hodowlany was created by amanda
Wiem, że lepszy łosoś dziki, ale gdzie go znaleźć? W sklepach nie widziałam go od lat. A we wszelkich zaleceniach dotyczących omega-3 pisze się o łososiu dzikim. Czy wobec tego hodowlany nie ma tych tłuszczów? A może ma więcej minusów niż plusów?
Zauważyłam, że mój kot nie chce jeść łososia, chociaż ogólnie przepada za rybami i wsuwa aż miło np. mintaja, którego ja nie tknę. Wierzę w intuicję zwierząt i zastanawiam się czy ja tez nie powinnam zrezygnować z łososia w ogóle skoro nie ma dzikiego? Wiecie coś na ten temat?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 2 tygodni temu #6294 przez meg
Replied by meg on topic O:łosoś dziki vs hodowlany
Myślę, że teraz z hodowlanymi łososiami jest nieco lepiej niż kiedyś. Czytałam gdzieś, że Amerykanie zmienili przepisy i teraz ich hodowlane łososie niewiele odbiegają od dzikich, ale kto wie jak wygląda sprawa z norweskim łososiem, którego my jemy.:unsure: Mam podobne obawy jak Ty. I moje koty też nie przepadają za łososiem, ani tym dla ludzi ani z puszki z kocim żarciem.

Więcej
13 lata 2 tygodni temu #6308 przez felicja
Replied by felicja on topic O:łosoś dziki vs hodowlany
Z tego co ja syszałam to hodowlany jest znacznie bardziej skażony rónymi toksynami, w tym dioksynami. A zawartośc omega-3 chyba niewiele mniejsza.:unsure:

Więcej
13 lata 2 tygodni temu #6310 przez norcia
Replied by norcia on topic O:łosoś dziki vs hodowlany
Przeczytaj to:
http://hel.univ.gda.pl/aktu/2004/zdrowyja.htm
Rzuca nieco światła w tej sprawie. Wynika z tego, że lepiej jeść hodowlanego łososia niż żadnego.;)

Więcej
13 lata 2 tygodni temu #6318 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:łosoś dziki vs hodowlany
Ciekawy artykuł, rzuca przede wszystkim światło na badania jako takie, a zwłaszcza na szum medialny po takim badaniu.

Więcej
13 lata 2 tygodni temu #6330 przez kinga
Replied by kinga on topic O:łosoś dziki vs hodowlany
norcia napisał:

... lepiej jeść hodowlanego łososia niż żadnego.;)

ale bezprzesady, w końcu te tłuszcze są również w innych produktach, a nie tylko w łososiu.;)

Więcej
12 lata 11 miesiąc temu #6794 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic O:łosoś dziki vs hodowlany
A ja niedawno czytałam, że łosoś dziki jest bardziej skażony różnymi zanieczyszczeniami, w tym rtęcią. I teraz już nie wiem czy w ogóle nie odstawić tej ryby.:unsure:

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena