× Zdrowe odżywianie

multiwitaminy

Więcej
13 lata 2 tygodni temu #5500 przez lavenda
multiwitaminy was created by lavenda
Jesień i zima zbliżają się do nas wielkimi krokami, a wiadomo co za tym idzie... brak ukochanych sezonowych warzyw i owoców w sklepach tak bardzo przecież bogatych w różnego rodzaju witaminy.
No właśnie, i co zrobić, gdy znikną maliny czy ogórki gruntowe?
Zawarte w nich witaminy zastąpić mrożonkami czy może sięgnąć po jakieś suplementy?
Moja znajoma zawsze radzi sobie multiwitami calivita dla własnej grupy krwi. Twierdzi, że to świetne i zdrowe rozwiązanie.
A wy jak uważacie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 2 tygodni temu #5504 przez karolina
Replied by karolina on topic O:multiwitaminy
Zdecydowanie lepsze warzywa i owoce, te które są dostępne także w zimie + mrożonki. A prawdziwą bombą witaminową, z którą nie mogą się równać żadne suplementy, są kiełki. Mają ogromną ilość witamin i minerałów i to w połączeniu z fitoskładnikami, które sprawiają, że witaminy te są o niebo lepiej przyswajalne niż te z tabletki.:)

Więcej
13 lata 1 tydzień temu #5512 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic O:multiwitaminy
lavenda napisał:

Moja znajoma zawsze radzi sobie multiwitami calivita dla własnej grupy krwi. Twierdzi, że to świetne i zdrowe rozwiązanie.

:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
13 lata 1 tydzień temu #5523 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:multiwitaminy
Była dieta zgodnie z grupą krwi, to teraz są witaminy też zgodnie z grupą krwi. Wymysł marketingowy, a że ludzie na to idą to już zupełnie inna sprawa.

Więcej
13 lata 1 tydzień temu #5528 przez lavenda
Replied by lavenda on topic O:multiwitaminy
Dieta czy witaminy zgodne z grupą krwi to żaden wymysł marketingowy, ale raczej dokładne przeanalizowanie tego, czym faktycznie dany organizm powinien się żywić.
Np. ja, która mam grupę krwi 0 nie powinnam ruszać jedzenia, które zostało zmodyfikowane albo nijako 'wymyślone' przez człowieka, czyli pieczywo, sery, jogurty. Spowalnia to u mnie przemianę materii i powoduje przybieranie na wadze.
Po prostu moja grupa krwi, a tym samym mój organizm przyzwyczajony od tysiącleci do spożywania dużych ilości białka zwierzęcego nie daje sobie rady z żywnościowymi nowościami.
Im więcej czytam na ten temat tym bardziej zaczynam przekonywać się do tych samych witamin calivita dopasowanym do grupy krwi, co moja znajoma.
Nic się nie traci (no może kilkanaście złotych), a ile można zyskać :)

Więcej
13 lata 1 tydzień temu #5535 przez karolina
Replied by karolina on topic O:multiwitaminy
Nie przekonujesz mnie, Lavendo. Książkę o diecie zgodnej z grupą krwi nawet czytałam i proponowana przez Adamo dieta dla mojej grupy nijak nie pasuje do tego, co sprzyja mi a co nie. Komuś może pasować, ale moim zdaniem to wynika z rachunku prawdopodobieństwa. A witaminy zgodnie z grupą krwi to już totalne przegięcie.;)

Więcej
13 lata 1 tydzień temu #5540 przez lavenda
Replied by lavenda on topic O:multiwitaminy
Ależ nie ma problemu. Nie mam zamiatu cie do niczego przekonywać. Przedstawiam po prostu inny punkt widzenie. Ty wiesz, co jest dla ciebie i twojego organizmu najlepsze, więc tego się trzymaj ;) a ja poeksperymentuję trochę na sobie ;)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena