× Zdrowe odżywianie

gotowanie na parze

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #22142 przez villemo
Replied by villemo on topic O:gotowanie na parze
kasiula napisał:

villemo napisał:

Sama mam elektryczny, trzypiętrowy, ze specjalną wstawką na którą sypie się zioła.

Rozumiem, że para przechodzi przez zioła i nawania potrawę, czy tak? Czy w takim razie nie można zrobić tego samego w zwykłym garnku 3-częściowym bez specjalnej wkładki na zioła. Tj. używać jednej wkładki do gotowania jako pojemnika na zioła?

Tak, para przechodzi przez zioła i nawania potrawę. Myślę, że można spróbować takiego rozwiązania z normalnym garnkiem. Z tym, że ta moja wstawka ma bardzo małą powierzchnię i przechodzi przez nią cała para, która później trafia na resztę potrawy. Więc nie wiem, czy to będzie tak efektywne w przypadku zwykłego garnka i sypnięcia tych ziół na najniższą wkładkę. Podejrzewam, że trzeba by po prostu dodać więcej ziół, ale generalnie efekt powinien być ten sam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #22153 przez kasiula
Replied by kasiula on topic O:gotowanie na parze
No tak, teraz jasne.Ta twoja wkładka na zioła ma też może mniejsze otwory, żeby zioła nie przelatywały do wody. Ja zwykle sypię zioła na górę parowanych warzyw czy ziemniaków, ale efekt powinien być lepszy przy takiej wkładce na zioła, bo pachnąca para wszędzie dotrze.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #22284 przez osiek2@gazeta.pl
Replied by osiek2@gazeta.pl on topic O:gotowanie na parze
W piątek zamówiłam,a właśnie mi kurier przywiózł jejeje! Takie cudo do gotowania na parze, będę testować zaraz gotując pierożki chińskie. ZObaczymy co z tego wyjdzie, ukochany będzie wniebowzięty jak z pracy wróci, bo wontony uwielbia (zresztą tak jak i ja :)). Jak chcecie podzielić się jakimiś przepisami to zachęcam, będę próbować :)

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #22288 przez Sonia
Replied by Sonia on topic O:gotowanie na parze
Fajnie wygląda to cudo, ale obawiałabym się gotować w drewnianej nakładce. Daj znać jak sprawdza się w praktyce.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #22297 przez jagna
Replied by jagna on topic O:gotowanie na parze
Też jestem ciekawa jak ten zestaw sprawdza się w praktyce. Tani nie jest, ale fakt, że ładnie wygląda.

Jagna

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #22304 przez osiek2@gazeta.pl
Replied by osiek2@gazeta.pl on topic O:gotowanie na parze
Przetestowane! Pierożki zrobione, pierożki zjedzone. :) Tak naprawdę nie ma żadnej filozofii w tym cudzie, gotuje się bardzo prosto. Wkładasz i czekasz, aż się zrobią. :) To co na zdecydowany plus - ma wkładkę ceramiczno-podobną w środku, więc jedzenie nie leży bezpośrednio na drewnie. Wcześniej jak kładłam pierożki do takich koszyków to często się przyklejały, więc zwykle dokładałam jeszcze sałatę. Tutaj nie ma tego problemu. I dzięki temu też myje się łatwiej, niż te całe koszykowe. Jestem zadowolona. :)

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #22311 przez villemo
Replied by villemo on topic O:gotowanie na parze
Ciekawa jestem, czy właśnie jest jakaś różnica smakowa przy garnkach które mają drewniane wkłady i przy tych z plastikowymi. Jak myślicie?
Swoją drogą, ten ceramiczny garnek bardzo ładny :)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena