× Zdrowe odżywianie

czym zastąpić jajka?

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17453 przez winka
Replied by winka on topic O:czym zastąpić jajka?
Ja nie kupuję w sklepach tylko od babki ze wsi. Ona na pewno nie ma klatkowego, bo stodoła i 30 kur po polu biega. To co zrobiliśmy z rolnictwem to masakra. Jedzenie jest produkowane taśmowo. Skoro nie mamy szacunku do zwierząt, które nas żywią, to jak możemy mieć szacunek do siebie. A kiedyś słyszałam jak to się "robi" jajka na wiejskie, smarując kurzym gównem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17474 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:czym zastąpić jajka?
Halina, jeśli kupowałaś jajka w markecie to dostawca z pewnością sprzedaje też klatkowe jaja. Teraz wszystko można znaleźć w necie wklep więc nazwę dostawcy i przekonasz się. ;)
Winka, ja kupiłam kilka dni temu jaja z wolnego wybiegu ale wszystkie miały poprzylepiane trochę słomy, czyściutkiej oczywiście. Niby grzebią sobie kurki na podwórku a potem idą na noc na czyste ściółkowe gniazdko. :S Kurczę trzeba będzie znaleźć dostawcę na wsi.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17484 przez halina
Replied by halina on topic O:czym zastąpić jajka?
No sprawdziłam i okazało się, że wybrany przeze mnie producent to żaden producent tylko dystrybutor i ma w swojej ofercie jajka od różnych dostawców, w tym oczywiście z chowu klatkowego. :(

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17489 przez winka
Replied by winka on topic O:czym zastąpić jajka?
A widzisz to nawet nie wiesz, kto de facto jest producentem tych jaj. No jasne, że kurka ale jaki człek. :) Mnie się marzy pomijanie pośredników bo to oni najwięcej zarabiają, tak cena od producenta byłaby niższa.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17496 przez meg
Replied by meg on topic O:czym zastąpić jajka?
Najlepiej dotrzeć do źródła czyli znaleźć gospodarstwo gdzie kurki łażą po podwórku i sobie dzióbią co chcą. Wykorzystać do tego można wyjazd na działkę czy gdzieś na łono natury za miastem, albo skrzyknąć się w kilka osób i jedna odbiera jajeczka dla wszystkich.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17520 przez halina
Replied by halina on topic O:czym zastąpić jajka?
Meg, a Ty widzisz różnicę w smaku takich jajek od szczęśliwych kur i od niosek klatkowych?

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #17532 przez meg
Replied by meg on topic O:czym zastąpić jajka?
Tak, to się czuje najbardziej przy jajkach na miękko. Ale chodzi nie tyle o sposób chowu kur co sposób karmienia. Te z ferm karmione są gotowa paszą, najczęściej na bazie mączki rybnej i tą mączkę się czuje.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena