× Zdrowe odżywianie

czym zastąpić jajka?

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #17142 przez irkagor
Replied by irkagor on topic O:czym zastąpić jajka?
Ten susz kupowały chyba tylko szemrane firmy, bo podobno same zamawiały taki pseudo jajeczny susz więc miały świadomość co pakują do swojego produktu. Produkty z renomowanych firm powinny być ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #17193 przez mroowa
Replied by mroowa on topic O:czym zastąpić jajka?
Ja chciałam dziś zrobić sobie kanapkę z żółtym serem, ale skończyło się na poczytaniu składu: oczywiście mleko pasteryzowane, sól (przemyslowa? wrr), stabilizator-chlorek wapnia, podpuszczka, kultury bakterii (nie żywe), substancja konserwująca- liozyna (z jaj, suszu z ryb?), barwnik-annato.
Jakoś przeszedł mi apetyt na ser po tej lekturze, a to przecież nic nadzwyczajnego. Chyba te afery ze spożywką wpędzają nas w paranoję, nie sądzicie?

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #17239 przez annabog
Replied by annabog on topic O:czym zastąpić jajka?
Mnie nie wpędzają w paranoję, bo jem jak przed tymi aferami i nie podejrzewam wszędzie soli przemysłowej czy suszu z ryb i zepsutych jajek. Ale fyg usłyszałam, że produkty zawierające ten susz są już wycofane i dotyczy to głównie makaronów, klusek śląskich i pierogów. Ja jem tylko makarony z mąki durum więc bez jajek a gotowych kluch i pierogów nie kupuję więc spoko. :)

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #17247 przez alina
Replied by alina on topic O:czym zastąpić jajka?
ja też nie zmieniłam nawyków i nie zastanawiam sie nawet nad składem produktów, które kupuję.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #17289 przez halina
Replied by halina on topic O:czym zastąpić jajka?
A w moim markecie zniknęły herbatniki, które kupowałam od lat. Zawsze były i nagle ich nie ma. Ciekawe dlaczego, może miały ten susz jajeczny?

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #17352 przez jolkaa
Replied by jolkaa on topic O:czym zastąpić jajka?
Ciekawe, kiedy jajka będą kosztowały zeta, bo już widziałam takie za 80 groszy, masakra... ;/ Też chyba je czymś zastąpię ;)

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #17355 przez alina
Replied by alina on topic O:czym zastąpić jajka?
Nie martw się, ceny jajek mogą jeszcze szybować do Wielkanocy ale potem spadną. Producenci wykorzystują pretekst, ze muszą dostosować klatki do wymogów europejskich i podnoszą ceny na potęgę, nawet ci co mają kury niby na wolnym wybiegu więc ich to nie powinno dotyczyć. No ale przed świętami jest większy popyt na jaja wiec wszyscy to wykorzystują i podnoszą ceny. :dry:

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena