× Zdrowe odżywianie

czosnek a witamina B12

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2743 przez kinga
czosnek a witamina B12 was created by kinga
Ciekawi mnie dlaczego psom nie można dawać czosnku i innych cebulowych. Ktoś mi niedawno mówił, że czosnek może zaburzać wchłanianie witaminy B12. Czy wiecie coś na ten temat?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 10 miesiąc temu #2751 przez asiamisia
Replied by asiamisia on topic O:czosnek a witamina B12
Zapytaj się weterynarza dlaczego nie można dawać czosnku psu. Nie wydaje mi się natomiast, żeby działał źle na ludzi, bo przecież dieta śródziemnomorskiej jest najzdrowsza a je się w niej dużo czosnku.

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2757 przez marzena
Replied by marzena on topic O:czosnek a witamina B12
Też wydaje mi się nieprawdopodobne, że czosnek niszczy wit. B12. Bo co wtedy byłoby z wegetarianami, którzy jedza czosnek?

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2765 przez renia77
Replied by renia77 on topic O:czosnek a witamina B12
Witamina B12 wchłaniana jest chyba w jelitach przy udziale bakterii jelitowych. A czosnek ma właściwości bakteriobójcze i może to jest przyczyna? Ale to tylko moje domysły, może bzdurne :unsure:

• wegetarianka
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #2767 przez wegetarianka
Replied by wegetarianka on topic O:czosnek a witamina B12
Nie wiem czemu czosnku nie wolno dawać zwierzętom ale z witaminą B12 to chyba się nie sprawdza. Ja jestem od dawna (kilkanaście lat) na diecie wegetariańskiej a wiadomo, że witamina b12 jest głównie w mięsie i dlatego wegetarianie ryzykują jej niedobory. Lubię przy tym czosnek i bardzo często dodaję go do różnych dań ale mimo tego nie zauważyłam żadnych objawów niedoboru witaminy B12.:)

Więcej
13 lata 9 miesiąc temu #2776 przez renia77
Replied by renia77 on topic O:czosnek a witamina B12
ale pewnie jadasz jogurty i tym samym uzupełniasz pożyteczne bakterie wybite przez czosnek

• wegetarianka
  • Gość
  • Gość
13 lata 9 miesiąc temu #2791 przez wegetarianka
Replied by wegetarianka on topic O:czosnek a witamina B12
Fakt, jestem lactowegetarianką i jadam jogurty. Ale mam znajomych weganów (czyli nie jedzących nabiału) i używających czosnku, może nie w jakichś obłędnych ilościach ale jedzących. I nie słyszałam, żeby mieli jakieś problemy z witaminą B12.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena