× Zdrowe odżywianie

jak rozpoznać fałszowany miód?

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #13930 przez halina
Replied by halina on topic O:jak rozpoznać fałszowany miód?
Słuchajcie, a ten nadmanganian to taki zwykły z apteki do dezynfekcji? Ile trzeba go użyć np. na łyżkę miodu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #13949 przez asiamisia
Replied by asiamisia on topic O:jak rozpoznać fałszowany miód?
Tak, możesz użyć aptecznego nadmanganianu. A potrzeba go naprawdę mało, już szczypta zabarwi łyżkę miodu.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #14012 przez ulka
Replied by ulka on topic O:jak rozpoznać fałszowany miód?
Ja zawsze kupowałam miód w sklepie a ostatnio kupiłam słoik u pszczelarza i ten od pszczelarza jest ewidentnie inny, gęstszy ale też cięższy. Może za dużo go spożyłam bo wieczorem piłam mleko z miodem, rano szklankę wody z miodem a potem jeszcze posłodziłam płatki miodem. No i czułam, że ten miód mi nie posłużył. Może właściwości miodu od pszczelarza tak sie różnią od tego ze sklepu, ale możliwe że przesadziłam z ilością. :S Czy Wy tez widzicie różnicę w miodzie ze sklepu i bezpośrednio od pszczelarza?

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #14050 przez jagna
Replied by jagna on topic O:jak rozpoznać fałszowany miód?
Ja nie widzę, bo zawsze mam prosto z zaprzyjaźnionej pasieki. A wygląd miodu może być różny, bo to zależy z jakich kwiatów pszczoły go zbierały. a nie posłużył ci pewnie dlatego, że nagle zjadłaś go dużo. A do porannej szklanki wody z miodem radzę wycisnąć jeszcze trochę cytryny. Świetny początek dnia z takim napojem. :)

Jagna

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #14118 przez irkagor
Replied by irkagor on topic O:jak rozpoznać fałszowany miód?
A słuchajcie, czy jak na dnie szklanki z wodą z miodem i cytryną robią się męty to świadczy to, że z miodem coś nie tak?

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #14155 przez jagna
Replied by jagna on topic O:jak rozpoznać fałszowany miód?
Nie, one powstają z cytryny. Jak chcesz się przekonać to zostaw w jednej szklance wodę z samym miodem a w drugiej z miodem i cytryną i zobaczysz różnicę.

Jagna

• Bożena
  • Gość
  • Gość
11 lata 2 tygodni temu #14298 przez Bożena
Replied by Bożena on topic O:jak rozpoznać fałszowany miód?
Jakość miodu zależy nie tylko od tego, czy coś do niego było dodane (cukier, skrobia itp) ale od miejsca gdzie pszczoły zbierały nektar. Często są to miejsca w pobliżu ruchliwych dróg, a pszczoły jak nie mają nektaru to potrafia zbierać nawet farbę. ;)

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena