× Zdrowe odżywianie

jak rozpoznać fałszowany miód?

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #2486 przez ruda
jak rozpoznać fałszowany miód? was created by ruda
Znacie jakieś domowe sposoby na rozpoznanie czy miód jest fałszowany? Kupiłam miód na rynku, smakuje mi i kupiłabym więcej ale wolałabym wiedzieć czy nie jem przypadkiem jakiegoś syropu wymieszanego z miodem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #2492 przez jagoda
Replied by jagoda on topic jak rozpoznać fałszowany miód?
Jeśli miód zafałszowany jest syropem z cukru to nie będzie miał charakterystycznego zapachu i smaku i da się go "ciągnąć do nitki", ale jeśli dodatek syropu jest niewielki to chyba nie poznasz domowym sposobem. Lepiej więc kupować miód znanych producentów, którym zależy na utrzymaniu marki i dlatego nie będą fałszować miodu.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #2497 przez asiamisia
Replied by asiamisia on topic jak rozpoznać fałszowany miód?
Kupować ze znajomego źródła, inaczej nigdy nie będziesz miała pewności czy nie jest fałszowany.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #2503 przez zielona
Replied by zielona on topic jak rozpoznać fałszowany miód?
Moja babcia mówiła mi kiedyś, że trzeba nabrać 1 łyżkę miodu i powoli z pewnej wysokości wlewać go z powrotem do słoika. Na powierzchni miodu powinna tworzyć się górka, jeśli tworzy się lejek to miód jest niedobry. Ale nie wiem dlaczego niedobry, czy fałszowany czy np. stary. Może ktoś słyszał o takiej metodzie badania miodu i co ona oznacza?

zielona jestem...

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #2507 przez jagna
Replied by jagna on topic jak rozpoznać fałszowany miód?
Nie wiem co oznacza ta górka i lejek, ale uważam, że nie trzeba za dużo zastanawiać się nad tym czy miód fałszowany czy nie. Nie rzucać się na podejrzane okazje ale kupować miód znanych firm a najlepiej od znajomych pszczelarzy.

Jagna

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #2512 przez ksenia
Replied by ksenia on topic jak rozpoznać fałszowany miód?
Ja nie wiem jak sprawdzać czy miód nie jest fałszowany ale zawsze zwracam uwagę na producenta. Kiedyś trafiłam na takie kuriozum: Spółdzielnia Pszczelarska Sp. z o.o. Czyli ktoś chciał mi wcisnąć kit, że to niby spółdzielnia pszczelarzy a nie zwykła spółka ZOO, która sprowadza coś jak najtaniej, by potem jak najdrożej sprzedać. A jeśli próbuje oszukać już na wstępie to co za miód sprzedaje?
The following user(s) said Thank You: Tadeusz

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #2703 przez halina
Replied by halina on topic jak rozpoznać fałszowany miód?
Słyszałam, że dużo taniego ale marnej jakości miodu sprowadzane jest z Chin. Potem taki miód (może z melaniną i innymi dodatkami) mieszany jest z naszym miodem i sprzedawany jako polski. Najlepiej więc mieć zaufanego pszczelarza, ale jakby każdy tak chciał to zabrakłoby pszczelarzy.:(

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena