× Zdrowe odżywianie

Probiotyki

Więcej
6 miesiąc 3 tygodni temu #51747 przez jagna
Replied by jagna on topic Probiotyki
A do kefirów i jogurtów warto dodać owoce, bo to dobra pożywka dla dobroczynnych bakterii.

Jagna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 miesiąc 2 tygodni temu #51804 przez raviola
Replied by raviola on topic Probiotyki
A propos kefirów polecam robienie własnych kefirków z grzybka tybetańskiego. Taki kefir będzie wyjątkowo bogaty w prozdrowotne bakterie i wyjdzie taniej niż ze sklepu, bo praktycznie w cenie mleka.

Więcej
6 miesiąc 2 tygodni temu #51813 przez Anna4
Replied by Anna4 on topic Probiotyki
Tak, od jakiegoś czasu, czyli od około 2 lat, pije profilaktycznie probiotyk. I właśnie dlatego zaczęłam go pic profilaktycznie, ze zauwazylam roznice w ogólnym samopoczuciu oraz po antybiotyku, który no co tu dużo pisać, wyniszczył moja flore bakteryjna, tak ze nie moglam sobie poradzic z biegunkami.
Teraz juz, nie przeziębiam się, mam lepsza perystaltykę oraz ogólnie, szybszy metabolizm.
Dlatego sama sie przekonalam na sobie, że picie probiotyków dało mi duzo wiecej dobrego niz na poczatku moglam oczekiwać!!!

Więcej
6 miesiąc 1 tydzień temu #51866 przez ksenia
Replied by ksenia on topic Probiotyki

bogna napisał: Probiotyki to też suple, więc opis na opakowaniu nie musi być zgodny z zawartością. Lepiej już spożywać probiotyki z żywności.

Dlatego ja całą zimę jem kapustę kiszoną i mam 2w1, bo poza probiotykami witaminę C. W efekcie w ogóle nie choruję, mimo że wszyscy naokoło kichają i prychają..

Więcej
6 miesiąc 3 dni temu #51917 przez krycha
Replied by krycha on topic Probiotyki
Kapusta kiszona dobra rzecz, zwłaszcza zimą. Jem kilka razy w tygodniu.

Więcej
6 miesiąc 18 godzin temu #51926 przez Susanah
Replied by Susanah on topic Probiotyki
Probiotyki z kefiru albo kiszonek dają spektakularne efekty przy niektórych chorobach jelit, takich jak np jelito drażliwe czy zapalenie.

Więcej
5 miesiąc 3 tygodni temu #51995 przez cookiedo
Replied by cookiedo on topic Probiotyki
biorę od paru tygodni flostrum plus, w rodzinie krążyła grypa żołądkowa i tak jakoś zapobiegawczo brałam i mnie nie wzięło, jedynie mój starszak się pochorował ale też dzięki probiotykom to szybko do normy wróciło

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena