× Zdrowe odżywianie

Żywność bio

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu - 2 lata 7 miesiąc temu #51511 przez matylda
Żywność bio was created by matylda
Kupujecie żywność bio? Ja niedawno kupiłam w Lidlu w promocji banany bio i jestem zachwycona. Są mniejsze niż te zwykłe ale smak niezwykły, bardzo słodkie jakby dojrzewały na drzewie a nie w chłodniach. Teraz będę kupować tylko te bio. I zastanawiam się nad innymi owocami i warzywami ekologicznymi. Jakie polecacie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #51518 przez jamaja
Replied by jamaja on topic Żywność bio
Ja kupuję tylko mleko i jajka eko ale i to z mieszanymi uczuciami, bo nie jestem pewna czy te produkty nie są eko tylko z nazwy. Ale spróbuję tych bananów.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #51519 przez Kamila
Replied by Kamila on topic Żywność bio
A Wy macie chociaż pojęcie na temat tego, czym takie produkty różnią się od tych zwykłych?

Firma sprzątająca - http://silver-service.pl/

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #51531 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic Żywność bio
Czym się różnią? To proste, uprawiane są bez chemii czyli bez nawozów sztucznych i przede wszystkim bez pestycydów i herbicydów. Więc pozostałości takiej chemii nie ma w produktach eko.
A propos tych słodkich bananów, kilka lat temu kupowałam warzywa w certyfikowanym gospodarstwie ekologicznym. No i buraki były niezwykle słodkie i pięknie wybarwione. Gdy zapytałam co to za cudowna odmiana, pani powiedziała, że to zwykły burak ćwikłowy i te cechy związane są z tym, że uprawiany bez chemii. Myślałam, że ściemnia, ale może coś w tym jest.:unsure:

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #51539 przez sylwia
Replied by sylwia on topic Żywność bio
Sporo jest już produktów ekologicznych, nawet w dyskontach. Najlepszy wybór chyba jest w Lidlu ale Biedronka ma np marchew bio i kupuję ją na soki, ale nie zwróciłam uwagi czy jest wyjątkowo słodka, bo sok robię mieszany.

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #51550 przez lenka
Replied by lenka on topic Żywność bio
A nie wiecie czy w jakimś markecie dostanę buraki bio? Kiedyś udało mi się dostać takie słodkie i szybko gotujące się ale jak poszłam tam drugi raz to buraki były już okropne, jak mieszanka ćwikłowego z pastewnym. :(

Więcej
3 lata 9 miesiąc temu #51571 przez sylwia
Replied by sylwia on topic Żywność bio
Wczoraj w Lidlu widziałam i buraki i marchew bio.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena