× Zdrowe odżywianie

Wyciskarka do soku

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #50115 przez lenka
Wyciskarka do soku was created by lenka
Macie doświadczenie z wyciskarką do soku? Sok podobno zdrowszy z takiej wyciskarki ale jak to jest w praktyce w porównaniu do sokowirówki? Chodzi mi o czyszczenie samego urządzenia, przygotowanie surowca no i szybkość wyciskania. Czy opłaca się w wyciskarce robić tylko jedną szklankę soku czy zachód z czyszczeniem itp większy niż to warto?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #50127 przez nata
Replied by nata on topic Wyciskarka do soku
Z czyszczeniem jest trochę roboty i trzeba mieć trochę samozaparcia, żeby robić jeden sok. Ale zdrowszy, trochę gęstszy niż z sokowirówki ale to dobrze, bo ma więcej błonnika.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #50158 przez lenka
Replied by lenka on topic Wyciskarka do soku
Widzę nata, że masz praktykę z wyciskarką. A jak jest w praktyce z twardymi czy włóknistymi warzywami? Nie blokują silnika?

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #50166 przez nata
Replied by nata on topic Wyciskarka do soku
Lenka, wyciskarki są różne. Ja mam taką tanią z Lidla ale np Huron może mieć inne parametry. Ta moja radzi sobie z twardymi warzywami, takimi jak buraki. Seler naciowy nie jest zalecany ze względu na włókna ale ja go dodaję do mojego soku. Obieram tylko łodygi z największych włókien i kroję na małe kawałki i jest ok. W ogóle prawie wszystkie warzywa daje się wyciskać. Ale w ub. roku próbowałam wyciskać aronię i kicha, wyciskarka blokowała się non stop. Ale generalnie jest ok i moim zdaniem nie warto przepłacać za Hurona.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #50171 przez lenka
Dzięki nata. Rozumiem więc, że ta lidlowska sprawdza się. Była niedawno w sprzedaży ale pewnie już się zmyła. Poczekam więc na następną dostawę i kupię.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #50184 przez kamilka
Replied by kamilka on topic Wyciskarka do soku
W wyciskarkach ważne są obroty. Powinny być jak najmniejsze. I może w tu jest przewaga Huroma.

Więcej
4 lata 2 miesiąc temu #50192 przez lenka
A wie ktoś jakie obroty ma wyciskarka lidlowska i ta od Hurom?

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena