× Zdrowe odżywianie

Koenzym Q10

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #48265 przez blanka
Koenzym Q10 was created by blanka
Bierzecie lub braliście taki suplement? Mojemu tacie zalecono go na jego problemy z układem krążenia. Podobno ma działać rewelacyjnie, pod warunkiem, że to prawdziwy Q10. Tylko jak poznać, że to ten właściwy? Coś ktoś wie? Nie chodzi mi o podawanie nazwy konkretnego produktu, bo to może nie spodobać się moderatorowi, ale o wskazówki czym się kierować przy wyborze,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #48270 przez muriel
Replied by muriel on topic Koenzym Q10
Jeśli tata bierze statyny to Q10 jest rzeczywiście zalecany, bo statyny blokują jego wytwarzanie w organizmie. Koenzym Q10 występuje generalnie w formie ubichinonu lub ubichinolu. Ten pierwszy jest powszechny i tani, ale ubichinol ma lepszą przyswajalność więc takiego szukaj. Ale jaka marka będzie lepsza tego nie wiem a wiadomo, że z suplementami różnie bywa.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #48317 przez blanka
Replied by blanka on topic Koenzym Q10
Tak, tata bierze statyny. Ale też narzeka ostatnio na zmęczenie i koenzym Q10 ponoć może na to pomóc. Sprawdzałam ubichinole ale rozrzut cen jest ogromny i nie mam pojęcia z czego może wynikać. I czym się kierować?

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #48353 przez sylwia
Replied by sylwia on topic Koenzym Q10
Ja kierowałabym się marką. W przypadku renomowanej marki jest mniejsze ryzyko, że to będzie gips. Tak przynajmniej mi się zdaje.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #48370 przez kangaas
Replied by kangaas on topic Koenzym Q10
Ja kiedyś miałam okres chronicznego zmęczenia i doradzono mi właśnie koenzym Q10. Nie pamiętam już jaki kupiłam, ale do tanich nie należał. I niestety nie zauważyłam żadnej różnicy. Nie wiem czy ten suplement był marny czy koenzym Q10 jest przereklamowany.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #48377 przez muriel
Replied by muriel on topic Koenzym Q10
Może nie masz niedoborów Q10 i dlatego nie odczułaś efektów?

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #48395 przez kangaas
Replied by kangaas on topic Koenzym Q10
Może i tak Muriel, ale jak to sprawdzić? Zmęczenie samo przeszło miesiąc czy dwa później. I dlatego straciłam entuzjazm do supli.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena