× Zdrowe odżywianie

Kiełki, kiełki

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #47282 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Kiełki, kiełki
Nata, jak twój jarmuż? Dobrze kiełkuje? Pytam, bo np brokuł u mnie zawsze marnie kiełkuje, nie dość że wolno to jeszcze nierownomiernie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #47321 przez Dora
Replied by Dora on topic Kiełki, kiełki
Jarmużu nie kiełkowałam. Polecam wam jednak kiełki brokuła, wg mnie najzdrowsze.
Szczególnie wartościowe dla człowieka są kiełki brokuła, który jest niezwykle wartościowym warzywem zasobnym w wit. A, C, B1, B2, PP, wapń, żelazo, fosfor, magnez. Kiełki brokuła mają też lecznicze właściwości. Podobnie jak brokuł oraz inne rośliny z rodziny krzyżowych zawierają sulforafan - substancję zapobiegającą powstawaniu raka, a także, w pewnych przypadkach, powstrzymującą rozwój komórek nowotworowych. Istotne jest, że kiełki zawierają nawet do 20 razy więcej sulforafanu niż dorosła roślina. Najwięcej jest ich w 3-dniowych kiełkach. Spożycie 50g kiełków dostarcza organizmowi tyle samo tej substancji, co spożycie 1kg brokuła. Kiełki brokułów powinny więc być stałym elementem w diecie ludzi chorych lub zagrożonych chorobami nowotworowymi. W brokule i kiełkach jest także koenzym Q10. Kiełki brokuła są pikantne w smaku, doskonale pasują do kanapek i mieszanych sałat.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #47337 przez halina
Replied by halina on topic Kiełki, kiełki
Wszystko pięknie tylko ile kiełków można zjeśc a ile samego brokuła? Jak porównasz zjedzone ilości to te kiełki nie będą już taką rewelacją.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #47375 przez zoola
Replied by zoola on topic Kiełki, kiełki
Ale 5 g kiełków lekko zjesz a to tyle samo co 100 g samego brokuła i w dodatku surowego.;)

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #47378 przez halina
Replied by halina on topic Kiełki, kiełki
Fakt, nie pomyślałam o tym. Już szukam nasion brokuła do kiełkowania.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #47419 przez Sonia
Replied by Sonia on topic Kiełki, kiełki

zoola napisał: Ale 5 g kiełków lekko zjesz a to tyle samo co 100 g samego brokuła i w dodatku surowego.;)

Surowego brokuła możesz dodawać do smoothie. Świetnie się komponuje, podobnie zresztą jak jarmuż.

Więcej
4 lata 9 miesiąc temu #47445 przez anka
Replied by anka on topic Kiełki, kiełki
Jeszcze zdrowiej będzie jak do smootie dodasz kiełki z brokuła czy jarmużu. Żadnych suplementów nie będziesz już potrzebować.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena