× Zdrowe odżywianie

Kiełki, kiełki

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #47852 przez lenka
Replied by lenka on topic Kiełki, kiełki
A ty, legutko masz coś wspólnego z producentem tych nasion?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #47863 przez legutko
Replied by legutko on topic Kiełki, kiełki
Nie, nie mam z nim nic wspólnego, podobnie jak ze znanym europosłem. :laugh: To przypadkowa zbieżność nazwisk.

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu #48668 przez jagoda
Replied by jagoda on topic Kiełki, kiełki
Jeszcze a propos nasion brokuła. Jakiś czas temu kupiłam w moim sklepie ogrodniczym nasiona brokuła z Centrali Nasiennej z Lipnicy. Myślałam, że ze sklepu ogrodniczego będą lepsze niż z marketu, wysiałam i po tygodniu z całej tacki pojawiły się kiełki dosłownie na 2 nasionkach. :( A termin ważności to grudzień 2019! Kupiłam 2 opakowania i za każde wydałam prawie 3 zl za 5g i kicha. W ub.tygodniu kupiłam kolejne nasiona, tym razem w Lidlu i za 2 dni były już kiełki. :) Wykiełkowało każde nasionko! Producent Legutko. Niestety kupiłam tylko 1 opakowanie. Ale na przyszłość będę kupować tylko Legutki.

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu #48678 przez lenka
Replied by lenka on topic Kiełki, kiełki
Pisałaś Jagoda, że poprzednio też miałaś kiełki brokuła od legutki i nie kiełkowały więc może to zależy od sklepu i np warunków przechowywania nasion? Bo ja nigdy nie miałam problemów z nasionami z tej firmy.

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu #48697 przez jagoda
Może i zależy od warunków przechowywania. Ale możliwe, że to były nasiona z innej firmy, głowy nie daję. Jedno jest pewne, że te od Legutki z Lidla są super.

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu #48812 przez matylda
Replied by matylda on topic Kiełki, kiełki
A nie zauważyłyście, że siła kiełkowania zależy od fazy księżyca, tj. przed pełnią szybko kiełkują a przed nowiem ani drgną?

Więcej
4 lata 8 miesiąc temu #48823 przez jagoda
Tak, wiadomo, że księżyc ma wpływ na kiełkowanie, ale nie może być tak, że przy nowiu nasiona w ogóle nie kiełkują.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena