× Zdrowe odżywianie

Jakie rybki są najzdrowsze?

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #44311 przez Nejtiko
Jakie rybki są najzdrowsze? was created by Nejtiko
Hejka! Poszperałam trochę w internecie i mniej więcej wiem których ryb powinnam unikać, jednak im więcej poznam opinii innych tym będę mądrzejsza, ponieważ opieranie się tylko na kilku opiniach nie jest zbyt mądre. c: Moje pytanie brzmi: Które z wymienionych poniżej ryb są według Ciebie najzdrowsze? Przy ocenie ich zdrowotności weź nie tylko ilość korzystnie działających na organizm kwasów tłuszczowych omega-3 i 6 ale także poziom skażenia metalami ciężkimi oraz hormonami. Posegreguj niżej wymienione ryby od tych według Ciebie najzdrowszych do tych najmniej zdrowych:
Śledź, Szprot, Sardynka, Pstrąg, Sola, Flądra, Mintaj, Dorsz, Makrela
(Kaloryczność nie ma znaczenia)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #44316 przez martakos
Replied by martakos on topic Jakie rybki są najzdrowsze?
To nie jest takie proste jak myślisz, bo wszystko zaležy jeszcze od tego gdzie dana ryba była złowiona. No i taki łosoś, sa ciągle wątpliwości czy dziki rzeczywiście jest zdrowszy od hodowlanego. Wydaje mi się, że najlepiej jeść różne ryby a nie ciągle ten sam gatunek, bo gdzieś ktoś napisał że jest najzdrowszy.

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #44319 przez Nejtiko
Replied by Nejtiko on topic Jakie rybki są najzdrowsze?
Też słyszałam o tym, że najlepiej jest jeść różne gatunki ryb. Ale serio nie jesteś w stanie wymienić kolejno od (według Ciebie) najzdrowszej tych które wypisałam? Ps. Nie wspomniałam nigdzie o Łososiu, ponieważ wystarczająco złego się o tym gatunku dowiedziałam. c;

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #44390 przez kasiula
Replied by kasiula on topic Jakie rybki są najzdrowsze?
Ja jem głównie pstrągi, bo lubię. I nie zastanawiam się czy inne są zdrowsze. Na pewno zdrowszy jest śledź ale go akurat nie lubię więc nie jem.

Moderatorzy: ewaknorcia
Zasilane przez Forum Kunena